Взятий у полон бійцями АТО російський "іхтамнєт" Віктор Агєєв прибув на Донбас з військової частини в Новочеркаську під Ростовом, а всі папери про проходження служби за контрактом підписав в "ЛНР", де вони й залишилися.

Про це він розповів в інтервью "ТСН".

У Луганськ російський найманець приїхав зі своїм командиром Алексом (Олександр Щерба), той загинув. Військовослужбовець сказав, що не особливо уявляв, які задачі йому доведеться виконувати, а удвічі старший за нього начальник "був не дуже балакучим".

За його словами, у військовій частині в Новочеркаську він пробув тільки чотири дні, а потім їх привезли в Луганськ. З чим був пов'язаний такий поспіх, він не переймався. В "ЛНР" чоловік підписав контракт та отримав звання єфрейтора.

В Україну Агеєв їхав у цивільному одязі, а його форма знаходилася у сумці. Матері він не сказав, куди й чого відправляється, під час спілкування по телефону тільки обмовився, що служить у Ростовській області.

Популярні новини зараз

На Прикарпатті бабуся з психічним розладом виживає в напівзруйнованій хаті: ні пам'яті, ні пенсії

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила принади в халатику, попри лютий мороз

Львівських лікарів звинувачують у загибелі 17-річної вагітної пацієнтки: "Кинули вмирати"

15-річна донька Полякової вперше знялася напівоголеною: прикрила груди стрічкою

Показати ще

На запитання журналіста, чи замислювався він над тим, що, їдучи зі зброєю в іншу країну, автоматично стає міжнародним злочинцем, полонений відповів: на той момент не думав про це взагалі. В Україну його привело "бажання захистити братський народ" та заробити трохи грошей.

За службу він отримував щомісяця 15 тисяч рублів, а в Росії за ним зберігалася зарплата контрактника, 23 тисячі. В місяць разом це виходило близько 38 тисяч рублів, що у гривнях складає приблизно 16 тисяч. Цього йому вистачало, аби непогано почуватися, бо ціни тут значно нижчі.

Агеєв сказав, що до цього ніколи не був у нашій країні, а про "звірства фашистів" бачив по телевізору та читав в інтернеті.

При цьому затриманий зазначає, що підписаний ним контракт залишився в Алчевську, а сам він не пам'ятає, вказувалося чи в ньому щось про Україну.

Нині, розуміючи, що від нього в Росії відхрестилися командири, він навіть не знає, куди можна звернутися, але не втрачає надії повернутися додому та влаштуватися на цивільну роботу.

Рейд, під час якого контрактник потрапив у полон, за його словами, був першим за час служби на Донбасі. До цього вони щось будували, виїжджали трохи постріляти, виконували дрібні накази командування.

Агеєв разом з трьома іншими бойовиками був затриманй бійцями АТО 27 червня. Українські військові побачили біля своїх позицій роботу ворожої розвідгрупи й вирішили спрацювати на випередження. Після 10-хвилинної перестрілки Алекс та його поплічник були застрелені, а контрактник Агеєв разом з іншими здався у полон, і вже незабаром почав здавати своїх командирів з "4 бригади ЛНР".

Контракт на військову службу він підписав у Новочеркаську в березні 2017 року. Коли вирішив їхати воювати в України, спитав дозволу у своїй частині, і там не заперечували, але сказали, що він має підписати новий контракт уже в "ЛНР". Відразу після того, як Агеєв потрапив у полон, у Росії відхрестилися від військовослужбовця, заявивши, що він давно звільнився.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", українські військові надали дуже важливу інформацію по затриманому Агеєву.