Тривалий конфлікт з Росією, низькі зарплати, скорочення робочих місць, девальвація і масштабна корупція змушують сотні тисяч українців їхати в найближче зарубіжжя за довгим рублем.

Україна допомогла залатати дірки на трудових ринках від Праги до Варшави, які з'явилися через можливість вільного пересування по Європі для громадян східноєвропейських країн, а також з-за привабливих зарплат у багатьох країнах Західної Європи. Про це говориться у звіті видання Bloomberg."В іноземних компаній немає виходу. Спочатку вони шукали працівників з великим досвідом і дипломами. Тепер вони беруть всіх. І витрачають місяць на навчання, якщо потрібно", - розповідають в компаніях, що займаються працевлаштуванням українців за кордоном.

У Польщі 1,5 мільйона зареєстрованих українців, не виключено, що ще півмільйона працюють без реєстрації. Чехія планує в цьому році подвоїти квоти на українських працівників. Офіційні українські дані говорять, що країна втратила 7% працездатного населення з 2015 року. Ці цифри можуть збільшитися через безвізовий режим з Євросоюзом.

Популярні новини зараз
Київстар, Vodafone та lifecell: мобільні оператори нададуть безкоштовний зв'язок Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще


Дані Міжнародної організації міграції кажуть, що 12% українців знайшли роботу за кордоном або планують це зробити. Довгострокова картинка теж тривожна: ООН вважає, що населення України скоротиться до 36,4 мільйона людей до 2050 року.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що суми, які українці привозять з Польщі, просто вражають уяву