Районний суд в польському місті Перемишль виніс покарання радикально налаштованим громадянам Польщі, які 26 червня 2016 року напали на учасників ходи українських вірян на честь військових героїв України.

Обвинувачених засудили до покарання від 4 до 10 місяців обмеження волі та штрафу або неоплачувану суспільно корисну працю, повідомляє "Польське радіо".

Прес-секретар Окружної прокуратури в Перемишлі Марта Пентковська повідомила, що обвинуваченим, які працюють, суд встановив штрафні санкції - стягнення 20% від їхньої місячної зарплати на користь Фонду допомоги скривдженим і постпенітенціарної допомоги. А тих з звинувачених, хто не працює, суд розпорядився залучити до 30-годинної щомісячної неоплачуваної, контрольованої суспільно корисної праці.

Йдеться про 20 підсудних, яких в червні минулого року польська прокуратура звинуватила в перешкоджанні в Перемишлі проведенню греко-католицької процесії українців, учасники якої після панахиди за українськими героями йшли вулицями міста на військове кладовище.

За словами прокуратури, обвинувачені нахабно перешкоджали громадському релігійному акту, вульгарно ображали учасників ходи з приводу їх національності і силою зупиняли учасників ходи на початку процесії, перешкоджаючи їхньому руху.

Крім того, п'ять чоловік звинуватили в тому, що під час процесії вони побили одного з учасників - Зенона К. Ще трьох поляків звинуватили в побитті Петра К. за його українську національність.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у польському місті Перемишль група радикалів напала на процесію країнців.