У вівторок вранці, 19 червня, помер відомий український поет Іван Драч.

Сумну новину повідомив голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач на своїй сторінці в Facebook. За його словами, Іван Федорович помер у лікарні Феофанія, після важкої хвороби.

Івана Драча можна сміливо віднести до живих класиків і творців історії країни. Разом з В'ячеславом Чорноволом, Михайлом Горинем, Дмитром Павличком, Ларисою Скорик та іншими відомими активістами вони створили в 1989 році Народний рух — першу офіційну українську антирадянську організацію, яку Драч очолював з вересня 1989 року по лютий 1992 року.

Був обраний народним депутатом України кількох скликань. За словами Леоніда Кравчука, саме Драч запропонував внести в текст проекту Декларації про суверенітет України тезу про нейтральний статус країни.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив про важливі зміни: для кого починають діяти нові правила В українців почнуть тимчасово вилучати тварин: з яких причин і що потрібно знати Росіянка, що втекла в Україну, отримала "повний фарш" у столиці: зняли трикімнатну квартиру за рахунок платників податків Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Його висловлювання давно розійшлися на цитати:

"Бог все поставити на місце, а ти йому все ж поможи".

"Хто спить на землі — не боїться упасти".

"Кожен українець — це "троїсті музики": одне — думає, друге — каже, третє — робить!"

"Коли людина не встане з колін, то вона недалеко зможе пройти".

"Скільки українців, за давньою традицією, шукали таланту у розбудові чужих держав?!"

Іван Драч в одному з інтерв'ю говорив, що "Україні необхідно навчитися жити з імперіалістичними сусідами".

"Дай нам Боже навчитися жити за Конституцією, яка є. В свій час її розхвалювали на різних рівнях — скрізь і всюди говорили, що вона — одна з кращих в Європі. Так навіщо ж її міняти? Від добра добра не шукають. Тим більше що наша держава стрімко падає. З кожним президентом все гірше і гірше. Справа ж не в Конституції. Є анекдот про бордель: "Давайте поставимо ліжка не вздовж, а поперек, і тоді буде виручка". Так і в нашому "борделі"... Думають, що переставлять ліжка, і буде порядок", - заялял Іван Драч.

"Російський світ буде приходити завжди. Це лінія російського імперіалізму. Він може бути царським, комуністичним, путінським, але завжди буде залишатися імперіалізмом. Нам треба навчитися жити поруч з цією страшною імперіалістичної країною. Так, як євреї навчилися жити поруч з Палестиною. Нам нікуди подітися. Виходу немає", - рассказыал поет.

Як повідомляв портал "Знай.uа" перший голова "Народного Руху", видатний український поет Іван Драч розповів, що відчув, коли Росія відібрала Крим.