Тема кохання у віршах Олександра Пушкіна чи не одна з найголовніших. І не дивно, адже жінок у його житті було чимало, але не всім вдалося залишити слід у житті поета. До його дня народження згадаємо найбільш яскраві постаті, котрі залишилися у творчості митця.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДонжуанський список Пушкіна
Кожне нове захоплення юний Пушкін сприймав з особливими трепетом, як і належить всім, хто живе літературою і римами. В його переліку "перемог" – щонайменше 37 прізвищ.
Княгиня Голіцина
Одразу після закінчення ліцею (1817 рік) він пристрасно захоплюється Євдокією Іванівною Голіциною, яка була старша за поета на 20 років. Княгиня не могла не звернути увагу на свого юного шанувальника, але приймала почуття як належне, з холодною розсудливістю і без зайвих емоцій.
"Поет Пушкін у нас в будинку смертельно закохався? Бреше від любові, сердиться від любові, тільки ще не пише від любові ...", - писав про нього у щоденнику Карамзін.
Княгиня Волконська
У 1820 році Пушкін їде на Південь, де палко закохується в 14-річну доньку генерала Раєвського, присвятить їй "На пагорбах Грузії лежить нічна імла", "Бахчисарайський фонтан", "Полтава" (про подвиг жінок у Сибіру)
Єлизавета Воронцова
У 1823-24 рр знайомиться із Єлизаветою Савеліївною Воронцовою, донькою польського магната і однію з племінниць князя Потьомкіна. Пушкін закохався в неї і, якщо вірити віршам, "досяг взаємності". Почуття поета до Воронцової відображене в багатьох, звернених до неї, віршах: "Бажання слави", "Спалений лист", "Бережи мене, мій талісман", "Прощання", "Ангел".
Протягом багатьох років поет малював портрети Воронцової на полях своїх рукописів, а вона до кінця свого довгого життя зберігала про Пушкіна тепле спогад і щодня читала його твори.
Наталія Гончарова
У 1829 року прощальний вірш "Я вас любив ...". Пушкін присвятив зустрічі із нею. Жага особистого, сімейного щастя, прагнення любити і бути коханим - ось які почуття володіли ним в ці роки, просив руки 16-річної Наталії Миколаївни за допомогою свата.
Отримавши холодну відповідь від батьків, поїхав на Кавказ в повному розпачі. Навесні 1830 він несподівано отримує через знайомого, який приїхав з Москви, привіт від Гончарових. Вилітає чимдуж до Москви і там нарешті одружується.
Не Гончаровою єдиною, як виявилося, жив потім поет. У його списку можна зустріти ще й наступні імена: графиня Наталія Вікторівна Кочубей, акторка Катерина Семенова, Аглая Антонівна Давидова, гречанка Каліпсо Поліхроніс.
Але точно можна сказати одне – сильніше, ніж Наталію, Пушкін навряд чи когось любив. Аби зрозуміти це, достатньо почитати його поезію.
Дивіться: Донжуанський список Пушкіна
Як повідомляв портал "Знай.ua", 6 червня виповнюється рівно 219 років з того часу, як народився один із легендарних поетів Олександр Сергійович Пушкін. Походив він із родини дворян, небагатої, але близької до літературних кіл тодішньої Москви.