Сьогодні у віці 82 років помер російський режисер Станіслав Говорухін. Ми зібрали його найкращі фільми.

"Вертикаль" (1967)

Фільм "Вертикаль", знятий в 1967 році режисерами Станіславом Говорухіним і Борисом Дуровим, приніс обом всесоюзну популярність і славу. Головних героїв у ньому зіграли Володимир Висоцький, Геннадій Воропаєв, Маргарита Кошелєва та Лариса Лужина. За сюжетом, групі альпіністів, що йдуть підкорювати кавказьку вершину Ор-Тау, послано вимогу про негайне повернення в табір в зв'язку із наступом грозовим циклоном. Однак зв'язківець попередження приховав, і альпіністи опинилися в критичній ситуації. Врятуватися вдалося, тільки завдяки мужності альпіністів і досвіду рятувальників.

"Місце зустрічі змінити не можна" (1979)

Популярні новини зараз

З 1 січня в Україні подорожчає алкоголь: на які напої злетить ціна одразу після Нового року

"Паскудить в лісі?": чоловік показав відео, на якому зняв снігову людину. Мурашки по шкірі

Ніна Матвієнко не стримала радості від переїзду Тоні й Арсена Мірзояна: "Ще й випхаю"

Григорій Решетник звів Злату Огнєвіч і відкинутого нею Діму Шевченка: "Як можна було?"

Показати ще

П'ятисерійний телефільм "Место встречи изменить нельзя", знятий за романом братів Вайнерів, став третьою спільною роботою Станіслава Говорухіна і Володимира Висоцького. Зйомки епопеї про боротьбу МКРу з бандитизмом в післявоєнні роки почалися 10 травня 1978 го і проходили в Одесі та Москві. Оперативники МКРу - капітан Гліб Жеглов (Володимир Висоцький) і фронтовик, старший лейтенант Володимир Шарапов (Володимир Конкін) - протистоять організованій та законспірованій банді "Чорна кішка", яку очолює харизматичний кримінальник на прізвисько Горбатий.

"Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна" (1982)

Стрічка про пригоди сироти Тома Сойєра і його вірного друга Гекльберрі Фінна з американського містечка Санкт-Петербург була знята Станіславом Говорухіним в 1982 році. Зйомки йшли в Херсонській області, Одесі, Сухумі, а епізод в печері знімали в Новоафонській печері в Абхазії. Головні ролі зіграли молоді актори Федір Стуков, Владислав Галкін і Марія Миронова.

"Ворошиловський стрілок" (1999)

Прем'єра російської кримінальної драми "Ворошиловський стрілок", знятої Говорухіним за мотивами повісті Віктора Проніна "Жінка по середах", відбулася в квітні 1999 року. За сюжетом, троє молодих людей - бізнесмен Борис (Олексій Макаров) і його друзі Ігор (Марат Башаров) і Вадим (Ілля Древнов), відчувають себе господарями життя і щосереди влаштовують "День сексуальних утіх". Але, поглумившись над наївною дівчиною Катею Афоніною (Анна Синякова), здійснюють фатальну помилку. Після безуспішних спроб покарати злочинців законним шляхом дідуся Каті, ветеран Великої Вітчизняної війни Іван Федорович (Михайло Ульянов) продає дачу, купує снайперську гвинтівку і вершить правосуддя самостійно.

"Благословіть жінку" (2003)

Мелодрама "Благословіть жінку" була знята в 2003 році і зібрала призи безлічі кінофестивалів: "Меридіани Тихого" у Владивостоці, "Література і кіно" в Гатчині, "Амурська осінь" в Благовєщенську.

Раніше портал "Знай.ua" публікував кращі фільми Кіри Муратової.