Наша країна знову відзначилася. Якщо в більшості європейських держав чиновники роблять все можливе, щоб полегшити своїм громадянам життя, то у нас навпаки. Як це не парадоксально, але наші політики і працівники різних відомств у силу своєї дурості, або в силу бажання нашкодити своєму народу ще більше - роблять життя в Україні ще гірше і дорожче.

Цього літа вступив у силу новий зразок спеціального бланка нотаріального документа. З одного боку подали це нововведення з позитивного боку, так як тепер бланки стали більш захищеними від підробки, з іншого боку разом з тим відразу зросла майже вдвічі, як вартість самого бланка, так і загальна сума вартості нотаріальних послуг.

Першими на сполох забили приватні нотаріуси, які резонно припускають, що зі збільшенням вартості їх послуг - кількість клієнтів зменшиться і тим самим і дохід їх також стане набагато менше.

Не такі як всі

Розібратися в ситуації вирішила київське територіальне відділення всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України».

Популярні новини зараз

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

Копають лопатами, кирками і руками: найбіднішу країну світу наповнила лихоманка

Ощадбанк заявив про знищення карт українців: "Було прийнято рішення про призупинення"

Перша батьківська поминальна субота: підготуйте душу до Великого посту

Показати ще

«Якщо звернутися до міжнародного досвіду, що стосується використання бланків, то він говорить про те, що ні в одній європейській країні не використовують вже давно бланки нотаріальних документів. Тільки в Україні, - в своєму листі до міністра юстиції Павла Петренка звернувся віце-президент Асоціації, голова Ради територіального відділення АППУ Павло Погиба. - За даними міжнародного інституту нотаріальних досліджень, нотаріальні дії у Швейцарії здійснюються на звичайному аркуші паперу А4 без використання спеціального захисту. При цьому у всіх європейських країнах саме акцент робиться в сторону комп'ютеризації нотаріального процес та використанні нових технологій ».

Якраз зараз йде розробка спеціальних картриджів для принтерів, які будуть використовуватися тільки в нотаріальній практиці для заповнення нотаріусами документів.

«Головною відмінністю від України є те, що європейські країни віддають перевагу захисту саме самих нотаріальних дій, а не рівню захисту бланка, на якій цю нотаріальну дію відбувається», - підкреслив Павло Погиба.

Також він попросив, щоб у Міністерстві юстиції пояснили причини збільшення вартості бланка, що входить в цю вартість і чи мали права приватні юристи підвищувати вартість своїх послуг після того, як змінилася ціна бланка.

«Вмили руки»

У Міністерстві юстиції як зазвичай відповіли так, що стало ще заплутаніше і незрозуміло.

«Нотаріальні дії починають відбуватися тільки після їх оплати, а також у деяких випадках передбачених законом після оплати в бюджет податку з фізичних осіб та в день подачі всіх необхідних документів», - написала у відповіддю листі перший заступник міністра Наталія Бернацька.

При цьому вона підкреслила, що приватні нотаріуси відповідно до статті 31 Закону, за надання нотаріальних дій встановлюють таку плату, про яку заздалегідь домовилися з клієнтом.

«Але при цьому розмір плати, яку ставлять приватні нотаріуси за свої послуги, не може бути менше, ніж розміри ставки державного мита, якою користуються державні нотаріуси», - додала чиновник.

Також у відомстві зазначили, що збільшення вартості бланка нотаріального документа на 8 грн. 40 коп. не може бути причиною істотного подорожчання нотаріальних послуг.

Після того як Міністерство юстиції «вмило руки», слідом за ним також заявили про свою непричетність до збільшення вартості нотаріальних послуг та бланка Нотаріальна палата України.

«Так, ми зверталися до Міністерства юстиції з інформацією про те, що бланки зараз неналежної якості і не відповідають встановленим умовам, - сказав президент НПУ Володимир Марченко. - Але ми не ініціювали питання впровадження спеціального бланка нотаріальних документів нового зразка».

Ось і маємо в результаті збільшення вартості нотаріальних послуг майже вдвічі, але винуватця цього ніяк не знайти. Чиновники переносять провину один на іншого, а звичайним українцям в цей час доводиться платити за несправедливо високими цінами..

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, хто справжній господар держреєстру України.