На українському ринку спиртних напоїв склалася об'єктивна ситуація, коли мінімальні ціни на алкоголь потребують перегляду. З початку 2017 року в Україні подорожчав спирт, а з березня зросла ставка акцизного податку на 20%, що й створило передумови для подорожчання алкоголю.

Про це розповів представник Асоціації легальних виробників алкоголю Коваль Олексій. За його словами, цінова межа подорожчання буде залежати від виду алкогольного напою, а також від рішення влади щодо підняття МРЦ (мінімально роздрібна ціна).

"У нас з початку року подорожчав спирт, з березня місяця збільшилася на 20% ставка акцизного податку. На коньяк ставка акцизного податку в цьому році піднімалася вже двічі - в січні і в березні. Об'єктивно, склалася ситуація на ринку, коли мінімальні ціни на алкоголь повинні бути переглянуті, і очевидно, що це призведе до збільшення цін на всі алкогольні напої в галузі. Стосовно меж зростання цін - тут все залежить від виду алкогольного напою. Зараз йде обговорення, у нас йде дискусія серед виробників. З урахуванням підвищення акцизного податку та спирту, на горілку буде підвищення в діапазоні від 75 до 80 грн, це на 0,5 горілки 40 градусів, - це було б справедливо. На сьогодні ціна за пляшку становить 69 грн, "- цитує слова Коваля видання УНН.

Експерт додав, що деякі алкогольні напої можуть не змінити своєї ціни, оскільки акцизний податок на них не переглядався.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні незабаром запровадять електронні акцизні марки.