Тут сміття, антисанітарія, але тут не обвішують - це тільки маленький шмат того, що знімальній групі проекту "Ревізор.Магазини" довелося побачити восени 2017 року на легендарному Старому ринку в Луцьку.

Про це йшлося у програмі "Ревізор.Магазини" від 9 квітня. 4 жовтня 2017-го на Центральний ринок Луцька завітала команда програми "Ревізор": підприємці від перспективи перевірки були не в захваті і відреагували вкрай агресивно – почали перешкоджати зйомці, викликали правоохоронців та закрили торгові точки.



Молочка і курятина - одне біля одного

Ведуча проекту Наталія Кудряшова завітала на Старий ринок і, щойно зайшовши на територію, була просто приголомшена - молочні продукти продають із м'ясом в одному павільйоні, а це заборонено категорично.

Популярні новини зараз

Шостий тиждень Великого посту перед Великоднем 2021: Лазарева субота і Вхід Господній в Єрусалим

Скрябін увійде в історію в самому серці Києва: ноти вже на асфальті

В Україні різко підскочать ціни на електроенергію: хто заплатить за комуналку більше вже з травня

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав лисицю з людською головою: "Складно повірити"

Показати ще

Під пильний погляд ведучої одразу потрапила продавець Оксана, яка працює в павільйоні. Перше і, мабуть, головне питання, яке ставить Наталія Кудряшова: "Чи є належні документи?".

На щастя, у продавчині документи знайшлись.

"Ветеринарний лікар перевіряє худобу, нам видають документи. Я їх от сюди чіпляю, щоб люди бачили", - розповідає вона.

Наступною "жертвою" ведучої стала продавчиня курятини.

Наталія зазначає, що на курятині немає печатки, яка б свідчила, що м'ясо перевіряли у лабораторії. Відтак, на прилавку - курка, яка не пройшла лабораторних досліджень, отже невідомо, чи можна її взагалі їсти.

Ведуча зазначила, що у курки жовтуватий жир, тобто вона справді є домашньою.

"Вам слід краще обсмалювати м'ясо, місцями тут є пір'ячко. А курку ви продаєте на брудній таці. Краще підстеліть пакетик..." - зазначає ведуча "Ревізору".



Скисла сметана та сир, над яким літають голуби

Тим часом знімальна група помічає жінку у білому халаті. Вона - місцевий ветеринар Валентина Василівна. Тож жінки разом йдуть перевіряти наступні прилавки. Цього разу - зі сметаною та домашнім сиром.

Лікар одразу зазначає, не раз наголошувала продавцям, що торгувати на газетах - заборонено. Проте вони наче не чують цих слів.

Натомість Наталія Кудряшова запитує у ветлікаря, чому молоко і птиця продаються в одному павільйоні?

"Це дирекція ринку вирішує, вони видають місця", - відповідає Валентина Василівна.



Тим часом ведуча наголошує, що сметану продають на прилавках без холодильника. Тож, скоріш за все, при несприятливій температурі. Це підтверджує перевірка - 15,9 градусів, при нормі 6 градусів максимум.

До того ж, пакетики із сиром відкриті, а зверху літають голуби...

На захист продавчині стають покупці.

"Ми схвалюємо це. Ми йдемо сюди, тут можна поторгуватись, а в супермаркетах ціна не така", - каже одна із лучанок-покупців.

А "Ревізор" попрямував далі.

Штовханина з продацем та прилавки біля туалету

Знімальна група підійшла до одного із прилавків, де продають м'ясну продукцію. Але продавчиня виявилась не надто привітною. Зі словами "Що ви тут робите за моїм прилавком? Заберіть камери!" жінка виштовхала ведучу, через що вона впала на підлогу.

Раптом на ринку з'являються правоохоронці. Оглянувши документи знімальної групи, з якими було усе в порядку, поліцейським нічого не залишилось, як дозволити продовжити ревізію.

"За прилавком - холодильники. Позаду продавця - морозильна камера. В морозильнику - щось змерзлось, чи то печінка, чи то ікра..." - продовжує ведуча "Ревізору".

Вона зауважує, що хоч м'ясо не протерміноване, проте стікерів на ньому немає. Холодильник - страшенно брудний. Ще один холодильник біля прилавку - з іржавою поверхнею, а зверху - особисті речі продавчині.

"Відчинити на повну не можна, бо хлам. Всередині - м'ясо. Проте на продуктах - ні одного стікера", - зазначає Наталія Кудряшова.



На прилавку вона бачить чимало курячих голів, кісток і лап у пластикових тазиках. Поруч - брудна вода у відрі і повна антисанітарія.

"М'ясо продається без холодильника. Хоча їх навколо - кілька. А мясо біля вітрини не прикрите. Його треба зберігати при температурі максимум 6 градусів. а тут - 14,9", - каже ведуча.

Дорогою до виходу жінка помічає механічні ваги, які мають показувати точну вагу.

"Хоч щось світле - не обважують у цьому царстві антисанітарії", - підкреслює ведуча.

Та раптом - ще одна неприємність. Туалет. Він має бути за 25 метрів від найближчого місця продажу їжі. Проте на Старому ринку від туалету до сала на прилавку - 2,6 метра.

Висновок

"Ми провели ревізію. Вперше бачили таке товарне дикунство - молочка птиці і туалет в 10 раз ближче, ніж має бути. Бруду вистачає", - підсумовує ведуча.

"Ревізор.Магазини" 100% не рекомендує Старий ринок.


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Ольга Фреймут розкрила секрет швидкого перетворення пацанки на панянку.