В українців накопичилося багато питань щодо субсидій у країні. Відповіді на популярні питання про субсидії дали на урядовому порталі у вигляді спростування найпопулярніших міфів. Про це повідомляє судово-юридична газета.

Давайте розбиратися, в поширених міфах про субсидії, які підводні камені є в процесі їх оформлення та що потрібно знати кожному українцю.

Міф 1. Субсидію доведеться повертати, а її оформлення може перешкоджати продажу квартири, будинку або оформлення спадщини.

Насправді субсидія є безповоротною державною допомогою, а її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни власника житла.

Популярні новини зараз
Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще

Міф 2. Необхідно використовувати в повному обсязі газ, воду та інші комунальні послуги, на які призначено субсидію, інакше її перестануть надавати.

Якщо люди не використовували всю норму ресурсів на сім’ю, зекономлені кошти субсидії залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в наступні місяці.

все, що вимірюється лічильником і на що надається житлова субсидія, в разі невикористання наданої допомоги, за результатами сезону буде повертатися в бюджет країни. У тому числі “невибраний” субсидія на газ і електроенергію, які не використовуються для опалення.

Міф 3. Оформити субсидію складно, а реально це може бути мізерна сума.

Насправді оформити субсидію просто: треба лише заповнити заяву та декларацію. Все інше зроблять органи соціального захисту.

Подати заявку тепер можна і в електронному вигляді.

Міф 4. Субсидії не надаються безробітним працездатним громадянам або сім’ям, до складу яких входять такі особи.

Якщо здорові молоді люди працездатного віку не вчаться, не перебувають на військовій службі, не працюють і не декларують доходи, але на якісь кошти живуть, то для розрахунку субсидії їм буде врахований умовний дохід в розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатної особи – з 1 травня 2018 року ця 5286 грн.

Субсидія розраховується на основі середньомісячного сукупного доходу сім’ї і в середньому становить 1500-2000 грн.

Міф 5. Сім’я не може претендувати на субсидію, якщо у власності когось із членів сім’ї знаходиться земельний пай.

При розрахунку субсидії враховується дохід, який приносить це майно. Якщо пай не здають в оренду, то і доходу немає. Наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, трактора, корови, земельних паїв, крім автомобіля віком менше 5 років, не впливає на право отримання субсидії.

Міф 6. За помилки при заповненні декларацій будуть штрафувати або навіть відбирати субсидії.

За помилки в деклараціях непередбачено жодних штрафів. Важливо не приховувати інформацію про свої доходи.

Міф 7. Громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту.

Купівля валюти не входить до переліку вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію.

Субсидія не призначається, якщо хто-небудь з членів сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив одноразову покупку товарів робіт і послуг на суму понад 50 тис. Грн.

Міф 8. Субсидій позбавляються сім’ї, які мають депозити.

Депозити в банках не враховуються як доходи, тому і не можуть вплинути на отримання авбо позбавлення субсидії.

Міф 9. Субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в приміщенні яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці.

Рішення комісії приймається з урахуванням документа, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. При відсутності документа – на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.

Міф 10. Субсидії не призначаються при наявності заборгованості за оплату комунальних послуг.

Держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченої в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Заборгованість за комунальні послуги при первинному зверненні за субсидією не впливає на оформлення допомоги.

Нагадаємо, у цьому році уряд змінив правила нарахування субсидій. Зокрема зміни торкнулися тих мешканців, у кого не було лічильників на газ. Таких українців позбавлять права отримати знижку від держави на компослуги.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 22 серпня, стало відомо, що в Україні запрацював публічний реєстр отримувачів субсидій. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Також "Знай.uа" писав,що у великих українських містах вже в найближчі кілька тижнів вартість оренди нерухомості збільшиться на 10-15%. При цьому знайти житло у вересні буде куди складніше.