За підрахунками Кабінету міністрів, бюджет України буде втрачати близько 2 млрд гривень щорічно після прийняття Верховною Радою закону про зниження акцизів на розмитнення автомобілів.

У висновку уряду до проекту закону №8487 сказано, що незважаючи на цей факт, він підтримує цей законопроект, передає "Європейська Правда".

"Запропоноване зниження ставок акцизного податку на легкові транспортні засоби може призвести до зменшення надходжень до бюджету на 2 млрд гривень щорічно", - йдеться в документі.

Крім того, у законопроект було внесено пропозиції щодо фінансового забезпечення або покриття можливих втрат бюджету. Цей факт не узгоджується зі статтею 27 Бюджетного кодексу України.

У висновку сказано, що запровадження запропонованих ставок акцизного податку, зокрема на легкові авто старше 10 років, може стати суттєвою перешкодою для нарощування обсягу виробництва вітчизняних легкових транспортних засобів.

Популярні новини зараз
Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо І світло буде, і заплатимо менше: українцям підказали, як зменшити суми у платіжках
Показати ще

"Крім того, реалізація законодавчої ініціативи може призвести до збільшення обсягів ввезення в Україну та легалізації вже ввезених вживаних транспортних засобів, переважно тих, які були в користуванні близько 10 років", - йдеться у висновку.

Один з лідерів руху "АвтоЄвроСили" Олександр Чернявський підрахував, що бюджет країни поповниться на 6 млрд грн, якщо всі автомобілі на єврономерах, що знаходяться в Україні, пройдуть процес розмитнення.

Це означає, що за рахунок високих штрафів і посилення відповідальності власників єврономерів підштовхнуть до легального оформлення свого авто. Завдяки цьому, втрати бюджету, передбачені новим законом знижених податкових ставок, перекриються.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у п'ятницю, 13 липня, депутати в першому читанні прийняли за основу закони Южаниной про розмитнення і акциз на авто, включаючи так звані евробляхи і інші б/у іномарки. Основні нововведення полягають у нових правилах розрахунку акцизу і впровадження суворих штрафів для власників нерозмитнених авто.