Нещодавно заступник директора Інституту демографії і соціальних досліджень Національної академії наук Олександр Гладун заявив, що в Україні відбувається так зване "вимирання" певних територій внаслідок зменшення населення, в тому числі і еміграцію, і це відбуваеться через певний ряд причин.

Згідно з даними офіційної статистики на підконтрольній уряду території України проживає 42,3 мільйона чоловік. Також говориться, що офіційна статистика не враховує активну міграцію – приміром, гастарбайтерів і студентів, які виїжджають з України і залишаються за кордоном тимчасово або назавжди.
Демограф застерігає, що падіння чисельності до критичного рівня може мати серйозні наслідки для держави, а саме «втрати» деяких територій України.

«Положення країни в світі визначається двома факторами: по – перше, це економічний розвиток, а друге – чисельність населення. У нас зараз виникає ситуація, може бути, що населення не буде займати всю територію України і буде відбуватися втрати певних територій», – зазначив він.

Зокрема, Гладун зазначив, що з 1993 року Україна втратила 10 мільйонів населення, з них два-три – внаслідок окупації Криму та частини Донбасу, а більше п'яти – за зниження народжуваності.

Популярні новини зараз

Пономарьов "повернувся до життя", фанати видихнули з полегшенням - "Бережіть себе!"

Оля Полякова зізналася, хто із зірок шоу-бізнесу її дратує - Тіна Кароль у списку

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

"Холостяк" Заливако вперше побачить дівчат без тонни макіяжу: "Я офігів!"

Показати ще

Портал "Знай.uа" нагадує, що українці поділилися тим, що вони думають про владу. Незважаючи на запевнення Кабміну про зростання середніх зарплат та інших доходів населення, рівень розчарування в українському суспільстві зростає.
Все більше українців висловлює невдоволення станом економіки в країні. Кількість громадян України, які вважають, що економічне становище різко погіршилося, зросла до 35%.

І це тільки за один місяць - грудень 2017, посилаючись на дані авторитетного агентства Gfk Ukraine. Така статистика була оприлюднена після проведеного наприкінці минулого року масштабного дослідження.

"Знай.uа" також нагадує, що міжнародне рейтингове агентство Moody's прогнозує, що в Україні в 2017-2018 роках ВВП на душу населення буде залишатися найменшим серед країн СНД. Про це повідомив директор банківської групи Moody's Investors Service Ярослав Совгіра під час виступу на CIS bankers VI Ukrainian Banking Forum.