Інсульт невипадково називають ударом. Адже зазвичай він наздоганяє раптово. Хоча іноді хвороба посилає "повідомлення" про своє прибуття. Пацієнти їх називають мікроінсультом, а лікарі - малим інсультом.

Фахівці впевнені, що малий інсульт - це зовсім не жарти і не звертати уваги на цей стан вкрай небезпечно

Слово "мікроінсульт" - не з наукової термінології. Лікарі в таких випадках говорять про порушення мозкового кровообігу або транзиторні ішемічні атаки.

Вони виникають через спазм судин головного мозку або утворення тромбів (що призводить до тимчасової та неповної закупорки судин). Симптоми малого інсульту схожі з симптомами великого - це запаморочення, утруднення в мові, оніміння і слабкість в кінцівках (пацієнти нерідко скаржаться на те, що відлежали руку або відсиділи ногу). Єдина різниця – при "мікроінсульті" всі ці явища нетривалі (від декількох хвилин до декількох годин) і проходять на перший погляд безслідно.

Однак в останні роки завдяки широкому впровадженню методів нейровізуалізації (КТ, МРТ) було доведено, що навіть короткочасні судинні порушення призводять до зміни речовини головного мозку. Тому тактика лікування мікроінсульту повинна бути такою ж, як при інсульті.

Ознаки малого інсульту

Раптова втрата чутливості, оніміння будь-якої частини тіла.
Втрата координації, утруднення при ходьбі.
Утруднення мови.
Втрата пам'яті.
Підвищена чутливість до яскравого світла і звуків.
Безпричинний сильний біль голови.

Вікно надії

Терапевтичне вікно (час, коли мікроінсульт можна ліквідувати без наслідків) - не більше 4,5 години. Найнадійніший варіант - звернутися в судинний центр, які спеціалізуються на лікуванні інсультів.

При надходженні в лікарню пацієнтові повинні бути проведені МРТ головного мозку, УЗД судин головного мозку (що живлять мозок), дослідження крові і роботи серця, які дають повне уявлення про ризик розвитку великого інсульту. За статистикою, у 60% пацієнтів, які пережили мікроінсульт, через деякий час розвивається повноцінний ішемічний або геморагічний інсульт. Наступний етап - лікування, спрямоване на відновлення нормального кровопостачання головного мозку. Після цього потрібно розбиратися з проблемами, які привели до розвитку мікроінсульту.


На роду написано?

Є люди, які живуть під дамокловим мечем інсульту постійно. Це пацієнти з цукровим діабетом, гіпертонією і стенокардією. Вони повинні знаходитися під постійним наглядом лікаря і регулярно приймати призначені препарати.

Інсульт "на роду написано" людям зі звитими сонними артеріями і атеросклерозом судин головного мозку. Виявити патологію дозволяє дуплексне сканування судин головного мозку. Якщо діагностується звуження судин, пацієнта направляють на стентування сонних артерій, яке відновлює просвіт в судинах.

Багато захворювань, що призводять до інсульту, призводять до змін в крові, тому необхідно періодично здавати аналіз. Особливо уважними до себе повинні бути і ті, у кого бувають запаморочення, непритомність і кінестоз (заколисування в транспорті). Ці стани говорять про вроджену слабкість судинної системи і вимагають лікарського спостереження.

Популярні новини зараз

Даша Квіткова поскаржилася на втому, поки Микита Добринін "прохолоджується" в Одесі

Лілія Ребрик з ногами, як у Олі Полякової, дала дивну пораду жінкам: "Намастіть господарським милом"

Ольга Сумська змінила образ, "відмовилася" від довгого волосся і карих очей: "Дуже екстравагантно"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", у любителів сидіти коло екранів щодня часто розвивається серйозне захворювання.