Обличчям кожної війни є її зброя — точніше, її потворні наслідки.

Про це заявив Мирослав Маринович, відомий український правозахисник і публіцист, пише Политека.

"Винаходом Першої світової війни були хімічні снаряди, начинені отруйним газом. Вони знищували передусім людей. Так обличчям тієї війни стали трупи солдатів, спотворені хлором або іпритом", - розповідає публіцист.

Після, каже Маринович, з'явилися авіаційні бомби. Вони були націлені на руйнування інфраструктури міст і сіл, а також військових колон суперника. Тому обличчям Другої світової війни стали руїни Варшави, Ковентрі, Сталінграда або Дрездена.

"Відступ нацистів з Радянського Союзу ознаменувався тодішнім винаходом — «катюшами», які поклали початок ракетної ери. Вони поєднували в собі хімічну зброя Першої світової з руйнуванням Другої. Так проявилося обличчя тієї ери — ракетні траси на тлі нічного неба", - наголосив Маринович.

Популярні новини зараз
Подумайте двічі, перш ніж об'їдатися на Новий рік: чим шкідливий та корисний оселедець "Холостяка" Алекса Топольського запитали про інтим перед 7 випуском: "Не шкодуй" "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..."
Показати ще

За словами правозахисника, символом "холодної війни" стала атомна бомба.

"Це зброя масового знищення: вона руйнувала все навколо — і інфраструктуру, і людей. Радіація проникала всюди. Обличчям тієї війни став атомний гриб над Хіросімою", - уточнив він.

Згодом, як пояснює публіцист, цю зброю "вдосконалили", створивши нейтронну бомбу.

"Вона залишала недоторканими будівлі та інфраструктуру, але радіацією знищувала тіла людей. "Нейтронна війна" не стала реальністю, оскільки була лише частиною політики стримування. Тому її обличчя — це загроза", - говорить експерт.

Зараз, за словами Мариновича, з'явився винахід "гібридної" війни - фейковая бомба.

"Це також зброя масового ураження. Вона залишає недоторканими будівлі, інфраструктуру і навіть людські тіла. Вражає лише людську душу. Найглибше ураження у фейкової бомби — це недовіра. Її жертви — розгублені люди, які не можуть відрізнити правду від брехні. Її символи — дискредитація українського Майдану, Брекзит і підірвані виборчі системи західних демократій", - заявив він.

При цьому, публіцист вважає, що першою жертвою агресії стала Україна, проте "фейковая" війна є світовою.

"Вона підриває здатність урядів приймати правильні рішення, оскільки ті починають оперувати не об'єктивними фактами, а їхніми суб'єктивними інтерпретаціями. Тому головною жертвою цієї війни стає Правда", - підкреслив він.

Правозахисник упевнений, що ми впритул наблизилися до тієї останньої війни, яка буде йти між Добром і Злом і яку зазвичай називають Армагеддон...

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", відомий вчений назвав дату початку Третьої світової війни.