Підрозділ американської розвідки, який займається питанням озброєння, вирішив дослідити, наскільки "ядерні" погрози російського президента Володимира Путіна близькі до реальності. І як виявилося, хвалені ракети з нібито необмеженим радіусом дії з тріском провалили абсолютно всі випробовування.

Крилаті ракети Путіна: козир чи ганьба?

На початку року Путін активно готувався просувати свою незмінну кандидатуру на вибори президента РФ. Не дивно, що він використав традиційний метод – похвалитися ракетами "дальнього ураження". На умовах анонімності американським спеціалістам вдалося дізнатися, що чотири рази поспіль в період з листопада по лютий цю техніку тестували, і кожен раз – провально.

Розвідка США зробила висновок, що найдовший випробувальний політ тривав всього більше двох хвилин, а ракета пролетіла 22 милі, перш ніж втратити контроль і розбитися. Найкоротший тест тривав чотири секунди, коли ракета пролетіла п'ять миль.

Популярні новини зараз
Юрист зізнався, чи можна не піти у військкомат, якщо отримав повістку: "Необхідно..." Так хотів на пенсію, що змінив стать: чоловік став жінкою, щоб швидше піти на відпочинок Від 510 до 8500 гривень: штрафи, які українському водієві доведеться платити за пасажирів Чому яйця не варто зберігати в холодильнику: прості причини, про які ніхто не знав
Показати ще

В розробці такі ракети ще з початку 2000-х років, в них використовується бензиновий для зльоту, а потім перемикається на ядерний двигун для польоту. Цей самий двигун, попри яскраві картинки, демонстровані на прес-конференції, просто не запустився: зброя не змогла досягти здатності необмеженого польоту, яким хвалився Путін.

Секретні тестування

Джерела повідомили, що накази проводити тести були віддані високопоставленими кремлівськими чиновниками, незважаючи на заперечення інженерів, які висловили стурбованість з приводу того, що система досі перебуває в зародковому стані.

В той же час інша російська ракета з ядерною боєголовкою пройшла два успішних випробування і буде готова для озброєння армії до 2020 року. Відзначається, що в даний час у США немає захисту від цієї зброї.

Ракети Путіна: технічні характеристики провального проекту

1 березня в посланні Федеральним зборам президент РФ Володимир Путін заявив про створення новітньої зброї, зокрема крилатої ракети з надпотужною ядерною установкою, підводного безпілотника і новітньої лазерної зброї. Путін заявив, що не блефує, тому не слід "розгойдувати човен на ім’я планета Земля", вводячи проти РФ санкції та інші обмеження.

Дивіться: Що стоїть за погрозами Путіна Заходу?

Як повідомляв портал "Знай.ua", Путін припустився фатальної помилки під час зустрічі із Меркель у Сочі – президент РФ на самому початку візиту подарував їй букет, який потім перетворився на привід для скандалу. Такий жест з боку господаря Кремля розцінили виключно як спосіб маніпуляції, яким немає місця на переговорах дипломатичного рівня.