У Сочі три дні тому, 18 травня, відбулася робоча зустріч федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель із російським президентом Володимиром Путіним.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ ході переговорів розглядалася низка питань – в тому числі ситуація в Україні, а також "Нормандський формат". Путін традиційно влаштував показовий "теплий прийом", але цим, як припускають іноземні видання, він навпаки обурив канцлера.
"Букетом образ" охрестили квіти, котрі господар Кремля вручив Меркель з самого початку.
Мовляв, візит виключно у політичній площині, тобто лідери країн повинні хіба що потиснути один одному руки, а точно не приносити презенти. Припускають, що у такий спосіб президент РФ просто хотів нагадати, що канцлер – жінка, а не тільки керівник Німеччини.
"Букет виглядає як прояв ввічливості, але насправді це була образа", – коментують зустріч у ЗМІ.
Зустріч Путіна з Меркель
Як відомо, Меркель під прес-конференції за підсумками зустрічі заявила, що і Німеччина, і Великобританія, Франція та інші країни ЄС підтримують угоду з Іраном:
"Надалі ми продовжимо дотримуватися його. Виникла досить специфічна ситуація, і ми з європейської сторони обговорюємо це з Іраном. В цілому ситуація в регіоні досить напружена, тому все повинно бути зроблено для того, щоб вести політичні переговори, які поступово призвели б до політичного рішення ".
Зачепили і питання німецько-російських відносин, Меркель запевнила, що вони залишаться у стратегічній площині, так званій трансатлантичній дружбі, але не більше того. Тобто санкцій проти РФ ніхто скасовувати не збирається.
Крім того, Меркель заявила про необхідність розробки "спільного мандата" місії ООН в Донбасі. За її словами, міністерства закордонних справ ФРН і РФ вже почали свою роботу, щоб потім обговорити спільний мандат в Раді безпеки ООН.
"Про Україну ми, звичайно, говорили багато в нашій бесіді, і я знаю, що Мінські угоди існують. Мінські угоди - це єдина основа, на якій ми можемо вести свою роботу", - додала вона.
Дивіться: «Нормандська четвірка» без Путіна: Порошенко про зустріч з Меркель і Макроном
Як повідомляв портал "Знай.ua", глави європейських країн розкритикували вимогу президента США Дональда Трампа негайно згорнути будівництво "Північного потоку-2".В Європейському союзі впевнені, що мотиви американського уряду не так альтруїстичні, як він стверджує.