Російське Міноборони звинуватило українську сторону в створенні "відверто дискримінаційних" умов роботи для учасників переговорів від РФ в робочій групі з врегулювання конфлікту на Донбасі.

Як повідомляють російські ЗМІ, полковник Андрій Коротков, представник Міноборони Росії в робочій групі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи, заявив, що протягом останніх місяців умови перебування на території України російських офіцерів "значно ускладнилися зусиллями української сторони".

За його словами, російських офіцерів дискримінують навіть в питаннях "елементарної життєдіяльності".

Коротков пояснив, що згідно з регламентом, затвердженим українським керівником СЦКК, росіянам максимально обмежена свобода переміщення по будівлі в Соледарі, в якій вони працюють і живуть.

"Все пересування по будівлі, згідно з українським документом, російські офіцери можуть здійснювати тільки в супроводі - а правильніше буде сказати "під конвоєм"- озброєних нацгвардійців України. Виходити на свіже повітря перед будівлею дозволено в супроводі нацгвардійців, але лише на 10 хвилин в кінці кожної години ", - сказав полковник.

Він зазначив, що також не припиняються спроби "заблокувати усіма можливими способами" діяльність російських офіцерів і в заходах Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Під вигаданими приводами українська сторона перешкоджає виїздам наших офіцерів в населені пункти для моніторингу дотримання Мінських угод", - заявив Коротков.

Як повідомляв портал "Знай.ua", за інформацією української розвідки, на окупований Донбас прибуло 120 кадрових офіцерів російської армії.