Восени в Україні планують запустити так звані пункти тверезості. З їх допомогою поліцейські зможуть вибірково зупиняти автомобілі і перевіряти водіїв на алкоголь.

За п'яне водіння зараз порушник зобов'язаний заплатити 10200 гривень штраф, потім піде позбавлення прав на рік. Кількість порушників порівняно з минулим роком збільшилася на три тисячі, передає ТСН.

"Ми підвищили минулого року. Набагато підвищили. Однак бажаного ефекту ми не досягли", - повідомляє перший заступник керівника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

У поліції вважають, що все це через недосконалості законів. Правопорушники вважають, що якщо вони будуть просто їхати рівно, то їх не зупинять. На тих, хто "під градусом" допомагає полювати команда активістів, яка кожні вихідні чергує під нічними закладами.

Популярні новини зараз

Українці потролили Фреймут за "дуель" з Катериною Кухар на "Танці з зірками": "Лебідь і Буратіно"

Онкохвора Заворотнюк зібрала останні сили на дзвінок Баскову: "Привітати тебе"

Ірину Білик рознесло на "Осколки": "Зустрів і покохав"

Смугастий Дан Балан заліз між ніг до мліючої Кароль: "Тихе щастя”

Показати ще

Зараз в закон планують внести зміни, щоб вибіркові перевірки в пунктах були дозволені.У поліції гарантую, що це принесе хороший результат. Законопроект можуть винести на голосування вже восени.

Зараз в Україні одна з найменших у світі дозволена норма алкоголю у крові – 0,2 проміле. У Британії ця позначка – 0,8. Якщо її перетнути доведеться сплатити 3 тисячі фунтів стерлінгів. У Франції теж 0,8 – там штраф становить 4,5 тисячі євро і до трьох років позбавлення права керування. А ось в Японії штраф понад 8 тисяч доларів, і платити його доведеться не тільки водієві, але і пасажирам, які їдуть з ним.

Як раніше повідомляв інформаційний портал Знай. ua, водіння знижує інтелект.