Міжнародна компанія Global Firepower, яка щорічно складає рейтинг кращих армій світу, в 2017 році помістила Україну на 30 місце, між Швецією і М'янмою, з показником 0.5664 (ідеальний показник 0).
Перше місце вже не перший раз зайняла армія США, друге – Росія.

У першу десятку, як ми бачимо, так само увійшли Великобританія, Японія, Туреччина, Німеччина і Єгипет.

Для створення рейтингу кращих армій світу компанія Global Firepower провела дуже складне дослідження. Враховувалося більш 50 різних факторів, при тому, що були, як і бонусні бали, так і штрафні. Наприклад, якщо країна не має виходу до моря, відсутність флоту не враховувалося, як мінус. А от якщо у країни є морське узбережжя, а флот слабкий – то були нараховані штрафні бали. Так само, ядерна зброя не враховувалося, але це не точно. Тому що країни, у яких є ядерний арсенал, отримували бонусні бали.
Також додаткові бали отримували країни, які є членами НАТО.

Рейтинг кращих армій світу складався усього з 133 країн, включаючи Україну. Якщо дивитися по країнам сусідам, то ми займаємо 3 місце. Перед нами розташувалися, як ми вже говорили, Росія – 2 місце, і Польща – 19 місце. Зате можна пишатися тим, що всі інші країни, крім Молдови, яка не потрапила в рейтинг взагалі, опинилися позаду України. Румунія на 42-му місці, Білорусь – на 49-му, Угорщина-на 63-му, а Словаччина – на 74-м.

Якщо подивитися на основні показники армій, то Україна поступається Росії за всіма параметрами. Але ми випереджаємо Польщу за розміром армії, резерву, кількістю танків, бронетранспортерів і артилерії, але сильно поступаємося за розмірами флоту і авіації.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян зробив це з Тонею Матвієнко просто на пляжі: "Обідня творчість"

45-річна Могилевська кардинально змінила стиль, українці оцінили: "Неймовірні образи"

Дан Балан розкрив правду про роман з Тіною Кароль двома словами

Ірина Федишин з чоловіком готують несподіване зізнання: "Буде донечка"

Показати ще

Так само, якщо подивитися рейтинг артилерійської сили країн, то ми займаємо 10 місце.

Варто відзначити, що Україна демонструє значний прогрес, і з кожним роком в рейтингу кращих країн світу піднімається все вище.