Різдвяний піст – це один з чотирьох тривалих релігійних постів у році. За ступенем суворості він майже такий же, як і Петрів піст. Варто зазначити, що для всіх християн цей період є приготуванням до святкування Різдва Христового. А триває Різдвяний піст з 28 листопада по 7 січня.

Різдвяний піст 2017: що не можна їсти

Згідно з церковними правилами, під час різдвяного посту не можна вживати в їжу ніяких молочних продуктів і навіть яєць. Тому ми вирішили написати календар харчування в різдвяний піст, щоб ви розуміли, що можна їсти в цей час, а що не можна.
Календар харчування в Різдвяний піст по днях


Календар харчування в Різдвяний піст по днях

З 28 листопада по 19 грудня 2017 року:
Понеділок: гаряча їжа рослинного походження, але без олії.
Вівторок, четвер, субота, неділя: дозволяється рослинне масло в невеликих кількостях, плюс риба.
Середа і п'ятниця: сухоїдіння.
Але 4 грудня 2017 року буде свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. І в цей день дозволяється вживати в їжу трохи червоного вина.

Популярні новини зараз
Зустріч путіна з Жириновським і Кобзоном вже намічена, українці радіють: "Боже, зроби цій скотині чисту дорогу" Сергій Притула звертався до фахівця, тому що не зміг самостійно впоратися з наслідками війни: "У мене загинули друзі" Російські пропагандисти знову "перевзулися", і вперше заговорили про капітуляцію: "Однозначно в цьому впевнені" Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..."
Показати ще

З 20 грудня 2017 року по 1 січня 2018:
Понеділок: їжа рослинного походження, але без олії
Вівторок і четвер: рослинна їжа з олією.
Середа і п'ятниця: сухоїдіння
Субота: гаряча їжа рослинного походження з олією, риба.
І тут нас рятує свято: 1 січня після Нового Року дозволяється випити трохи червоного вина.

З 2 по 5 січня 2018 року:
Понеділок і середа: сухоїдіння
Вівторок і четвер: їжа рослинного походження, але без масла.
6 січня-Різдвяний Святвечір – в цей день потрібно дотримуватися особливо суворого посту. Є у цей день можна тільки ввечері.

Нагадаємо, що Різдвяний піст один з найбільш тривалих і строгих у році. З 28 листопада по 7 січня будуть діяти досить великі обмеження в їжі, але тепер ви знаєте, що можна їсти в Різдвяний пост.

Дивіться: правила поведінки в Різдвяний піст