Польща залишається найпопулярнішою країною для тих, хто намагається заробити хоча б трохи більше грошей. Скільки в країні українців - невідомо, адже багато хто працює нелегально. Рахунок може йти на мільйони. Які сюрпризи чекають на українських заробітчан на польській землі - в новій серії циклу "Вдома-краще".

Знайти роботу не складно, можна починати прямо з вокзалу. Тут - і польські компанії-рекрутери, і посередники-українці: вони чергують на обох виходах з автовокзалу.

Тут журналісти познайомилися з Олександром Шмідом з Чернівців - він повертається додому. Посередники, яких він знайшов в інтернеті, обіцяли за 250 євро працевлаштувати в Польщі, але роботи так і не дали. Олександр сам знайшов підробіток на будівництві на місяць, але і там його "кинули", не заплативши за роботу.

На вокзалі посередники обіцяють допомогти і з дозволом на проживання в Польщі - за 250-300 євро. У кого немає грошей, але є терпіння і нерви - ті самі йдуть випрошувати такий документ в місцеве управління у справах мігрантів.
Спеціальне управління, яке повинно дати "добро", відкривається в 8 ранку, і перед відкриттям своєї черги чекають кілька сотень людей. Гарантії, що вдасться подати документи - немає. Надто вже багато людей.

Популярні новини зараз

Александров Пікалов з "95 Кварталу" показав дорослого сина: став улюбленим футболістом батька

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

Вчителі показали найсмішніші відповіді школярів на ЗНО-2021: "Китай заснував локшину"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Важливо знати, в відомстві насамперед запитають - чи є запрошення на роботу або контракт з роботодавцем. Але українці часто змушені працювати нелегально - їх обіцяють працевлаштувати, але через пару місяців виявляється, що роботодавець і не думав про легалізацію і зарплату платити не збирається, а замість цього може загрожувати депортацією або навіть вбивством.

Без заробленого залишився Петро з Тернополя, який домовився про роботу на одній з варшавських будівництв - але не пропрацював і місяця, як йому заявили, що фірми, на яку він працював, не існує.

Це був перший досвід нелегальної роботи для Петра, але, за його словами, зарплату українцю тут не гарантує навіть офіційного працевлаштування.

Свій "завтрашній" день Петро пов'язує з Україною - твердо вирішив повернутися на Тернопільщину, так як йому набридло бути безправним "трудовим м'ясом". Петро зрозумів, що у нього - електрика, лісника, єгеря, - набагато більше перспектив будинку, та й діти його зачекалися.

Нагадуємо, що нардеп Тарута недавно сказав, що тепер українцям необов'язково їхати в Польщу, щоб заробляти 30 тисяч.