Сьогодні відомому політичному діячеві України виповнилося б 110 років. Незважаючи на те, що його вже немає в живих, його день народження досить активно святкують. Зараз про Романа Шухевича говорять досить багато, і дуже часто різне. Тому він є одним з найбільш спірних історичних особистостей України. А до його 110 дня народження, ми вирішили підготувати для вас біографію Романа Шухевича.

Роман Шухевич: найцікавіше з біографії

Він народився 30 липня 1907 року у Львові, у сім'ї місцевого судді. Хлопця з самого дитинства навчали різним наукам і розвивали його таланти. Коли йому виповнилося 10 років, він вступив у Львівську гімназію, де склав іспит зрілості. Саме там він починає цікавитись національними проблемами України. Будучи в більш зрілому віці, він вступає в різноманітні організації, і стає членом УВО. Це трапляється в 1925 році. Після цього він активно вчився: закінчив Львівський Політехнічний інститут, паралельно закінчив старшинську школу польської армії.
У 1929 році став одним з перших членів ОУН.

Через рік після цього одружується на дочці священика Наталії, яка народила йому двох дітей.
У 1934 році за свою діяльність він потрапив до концтабору, а потім і в польську в'язницю, звідки вийде лише через 4 роки.
Після цього він активно займається організацією "Карпатська Січ", і отримує там одну з найважливіших посад.
У 1940-41 роках він стає членом Революційного Проводу ОУН. У 40 році він організував Український Легіон, який і очолив.
У 1941 році, НКВД заарештувало більше 5000 мешканців Львова, включаючи і рідного брата Романа Юрія. Його в тому ж році розстріляли.
З 1943 року Роман Шухевич стає головою УПА, під псевдонімом Тарас Чупринка.
У 1944 році він стає Головою Секретаріату УГВР. Але, коли повертається Бандера, Шухевич стає Головою Проводу ОУН в Україні.

З 1943 року і по 1950, аж до своєї смерті вони веде національно-визвольну боротьбу за незалежність України. Він воював і проти німецьких і проти більшовицьких окупантів.
Роман Шухевич дуже довго зумів ховатися, але коли все-таки був знайдений, була організована облава, в якій його і застрелили.

Популярні новини зараз

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Солістка гурту KAZKA Заріцька сильно схудла на "Танцях з зірками": скоро наздожене Могилевську

Фермери масово залишають на полях урожай помідорів, бо невигідно возити: замість томатної пасти будуть добрива

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще