Сьогодні, у четвер, 5 липня, у Верховній раді України поставили на голосування скандальний законопроект №6688, який дозволить блокування будь-якого сайту на території країни без санкції суду, пише Політека.

Про це повідомила екс-заступник міністра Мінінформполітики, медіаексперт Тетяна Попова, продемонструвавши вписаний до порядку денного новий пункт:

"Додали до порядку денного вже вночі", - каже вона.

Активістка зазначила, що, швидше за все, законопроект стане аналогом "роскомнадзора".

"Висока ймовірність, що вже сьогодні до вечора, ми отримаємо одночасно: досудове блокування будь-якого сайту (можливо, саме вашого чи ваших улюблених сайтів антикорупційних програм), український аналог "роскомнадзора", а також неможливість надалі обговорювати аналогічні дії будь-якої гілки влади, тому що це підпаде під пункт нового закону", — вважає Попова.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Мішина відгуляла весілля: "Гірко молодим!"

Чоловік 72-річної Алли Пугачової показав своє "сонечко": "Молодша за Галкіна"

Співачка Slavia показала Дзідзьо, кого він втратив: коротка спідниця і ноги від вух

Закоханий Дантес розтанув перед Дорофєєвою в міні-бікіні: "Рецепт кайфового дня"

Показати ще

Зазначимо, що комітет ВРУ з питань національної безпеки і оборони схвалив проект закону про протидію загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Як відомо, депутати рекомендували Верховній Раді прийняти законопроект у першому читанні, а після - повернути документ на доопрацювання.

Деякі норми в даному законопроекті викликали чимало критики. Так, документ пропонує дозволити Службі Безпеки України блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу вже не тільки за рішенням суду, але й на підставі рішення прокурора, слідчого (при погодженні з прокурором) або Ради національної безпеки і оборони.

Блокування такого роду можна буде здійснити на 48 годин. За цей час слідчим органам необхідно отримати рішення суду на блокування або ж зняти його.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в Україні інтернет-провайдери почали блокування цілого ряду російських ресурсів. Зокрема, будуть недоступні сайти "Росії сьогодні", ВГТРК, Першого каналу, НТВ, РЕН-ТВ, ТНТ, "Зірки", "Каруселі", "Бобри" та багато інших.

Як відомо, закриття російських інтернет-ресурсів стало, по суті, першим обмежувальним заходом у вільному українському інтернеті. На думку українських правозахисників, заборона не допоміг припинити поширення пропаганди, однак стало серйозним обмеженням свободи в мережі.