Останнім часом все більше українців їде за кордон за новеньким авто, найчастіше – до Польщі. На своєму досвіді правила розмитнення на українському кордоні випробував цивільний активіст Юрій Андрєєв.

В коментарі одному Обозреватель.LIVE він зізнався: всі витрати обійшлися не менше ніж у 4 тисячі євро.

Машину знайшов дуже просто, як і всі інші – на одному із польських ресурсів, ще сім років тому. Перетнути кордон він відправив свою дружину, а сам чекав на неї неподалік.

"Це 11 500 злотих - приблизно до 2800 євро. На митниці оформляється експортна декларація. Вона потрібна для польської сторони, щоб повідомити продавцеві, що машина виїхала за межі Європейського Союзу. Без цієї декларації її не випустять. Дружина взяла на митниці цю декларацію, чекала десь 3 години. на українському кордоні оформлюється попередня декларація, там сплачується мито, акциз та ПДВ. у нас це вийшло 30 тисяч грн з копійками. Потім, коли ми в Україні на митницю приїхали, доплатили ще 900 грн ", - згадує активістю

Згодом згідно процедури пара склала акт огляду в Науково-дослідному експертному криміналістичному центрі, де зазвичай перевіряють, чи не занижена вартість машини. Як виявилося, її ціна – на 200 євро більше, а доплатити довелося ще 900 євро. І це без урахування спеціального сертифікату.

Популярні новини зараз

Росія відведе війська від кордонів України - Шойгу

Тоня Матвієнко показала, чим годує Арсена Мірзояна теща: за вуха не відірвати

Учасниці "Холостяк 11" пустилися берега на побаченнях з Мішею Заливаком: "Такі с*чки"

"ПриватБанк" закриває доступ до карток, клієнти обурюються: "Позбавили сім'ю коштів для проживання"

Показати ще

"Ми вийшли на суму 5500 доларів. Тобто, ті гроші, які залишилися після продажу мого старого авто Citroën Berlingo", - підсумував він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилася інструкція для власників авто з іноземними номерами.