Українські судді почали все частіше ухвалювати рішення про штрафи для водіїв, які їздять на авто з іноземною реєстрацією. Суми вражають: нерідко вони коливаються у межах від кількох тисяч до десятків мільйонів.

Про це повідомляє "Економічна правда".

Яскравий приклад тому – зобов'язання від Вищого адміністративного суду щодо сплати 420 тисяч гривень українцю, в якого конфіскували машину. А таких водіїв в державі чимало, навіть точну кількість поки що не вдалося підрахувати. Припускають, що на авто із єврономерами пересуваються від 300 тисяч до 1,5 мільйона осіб.

Питання виявилося настільки складним, що ним зацікавилися у вищих ланках влади. Ще на навесні президент Петро Порошенко наголошував на необхідності розслідування незаконних схем із ввезення машин, до парламенту неодноразово вносили відповідні законопроекти, але остаточного рішення досі немає. Непокоїть водіїв одне – чи будуть такі штрафи масовим явищем?

Схеми купівлі авто на єврономерах

Популярні новини зараз
Вимоги до пенсіонерів посилили: доведеться працювати до останніх сил – виплат не буде Жодної "бусифікації": кого можуть мобілізувати тільки добровільно Виходу немає: в Україні АЗС недоливатимуть палива на 5-6% менше Трамп дякує З*лупі: мережа Х стоїть на вухах
Показати ще

Найчастіше авто з іноземною реєстрацією купують у два способи: ввезення в транзитному режимі (без порушення передбачених законом термінів), або їздять на машині друга з-за кордону. Європейці переганяють її в Україну і видають довіреність, хоча фактично – продаєютьна постійне користування.

Але після річного терміну доводиться знову перевозити його, проходити техогляд та оформляти страхування.

У ДФС стверджують: про схеми не знають, а без податків та зборів машину нібито купити не можна. Наприклад, автомобіль із двигуном у 1,6 літрів в залежності від пробігу потягне на 150-200 тисяч зборів під час митного оформлення. Якщо власник порушує законодавство, то штраф виростає до 450-600 тисяч гривень. У випадку відсутності цієї суми, продається нерухоме майно.

Найбільший штраф за всю історію: чи варто хвилюватися іншим?

Вирок Вищого адміністративного суду України стосувався українця, який позаминулого року скористався допомогою громадянина Азербайджану: саме він привіз Ford Tourneo на тимчасове використання, але через рік водій досі керував ним за довіреністю. Тепер він змушений сплатити 300% від суми митних зборів (420 тисяч гривень).

На думку керівника громадської організації "Авто євро сила" Олега Ярошевича, цей інцидент підтверджує, що водіям слід бути обережними:

"Прецедент у силовиків є. Буде нелегко. Я не розумію, для чого це робить влада, для чого це роблять органи ДФС. Я так розумію, що якісь сили провокують конфлікт".

Обгрунтованим такий штраф назвали у Всеукраїнській асоціації авто імпортерів.

"У Вищому адміністративному суді створено прецедент, що митниця наклала штраф обґрунтовано. Якщо машину ввіз нерезидент, а їздить на ній резидент, це незаконно", - підкреслив її керівник Олег Назаренко.

Він запевнив, що проблему можна вирішити тільки тоді, коли водії відмовляться від послуг організаторів подібних схем,які розповідають про "законність" ввезення нерозмитнених авто, але факт передачі грошей за нього ніяк не документують.

Тобто, у підсумку виходить, що власник фактично і ніякий не власник, бо не має жодного стосунку до транспортного засобу, яким пересувається.

"Якщо водія авто з іноземними номерами затримує поліція, йому необхідно пояснити, що він лише керує даним транспортним засобом на таких-то умовах і показати документи, які це підтверджують. Якщо водій буде доводити, що це його авто, поліцейський може викликати митника, який буде змушений скласти протокол про порушення митного кодексу", — додав експерт.

Як повідомляв портал "Знай.ua", водія оштрафували на космічну суму за авто із литовськими номерами.