Російська православна церква (РПЦ) незабаром остаточне припинить своє існування на теренах України. Все тому, що нещодавно анонсували створення Єдиної помісної церкви - об'єднання буде найбільшим, так як до складу будуть входити УПЦ КП, УАПЦ та окремі єпископати УПЦ МП.

Одна країна – одна церква

"Якщо ми отримаємо Томос, то Українська церква буде єдина. І не просто єдина - а найбільша. Зараз Київський патріархат в порівнянні з Московським вдвічі більший", - пояснив глава УПЦ Київського патріархату Філарет.

Він додав, що у будь-якому випадку залишок Московського Патріархату повинен називатися Російською Православною церквою в Україні:

"Правами буде користуватися такими ж, як і Українська церква, тому що закон для всіх церков і релігій в Україні один. Але це буде порівняно невелика церква, і впливу вона вже не матиме", - підкреслив Філарет.

Дивіться: Діяльність РПЦ спрямована на підрив України – фахівець

Популярні новини зараз

Путінські розвідники влетіли на українські навчання в Чорному морі: "Ставляться, як до м'яса"

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

Томос в Україні

Після надання Україні Томосу про автокефалію церкви, Києво-Печерська і Почаївська лаври, що належать нині УПЦ Московського патріархату, перейдуть під управління Української церкви.

Томос по суті своїй – це спеціалізований указ, або декрет, який містить у першу чергу послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Надаватися він може в якості автономії управління, або автокефалії.

Карта віросповідання в Україні

Наприкінці квітня рішенням Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату взяли на розгляд звернення чинної влади щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні, зокрема - Постанову Верховної Ради України на підтримку цього звернення, а також звернення ієрархів українських православних церков — УПЦ КП і УАПЦ.

Дивіться: Томос про автокефалію УПЦ вже написаний: Архімандрит Кирило (С. Говорун)

Як повідомляв портал "Знай.ua", настоятель Української православної церкви Московського Патріархату митрополит Онуфрій звернувся до мера Києва Віталія Кличка. Представник УПЦ просить столичну владу втрутитися та не допустити проведення ЛГБТ-маршу.