В Україні намагалися залякати людей, щоб вони не виходили на пам'ятні акції, присвячені Дню Перемоги 9 травня.

Про це заявили в департаменті інформації і друку Міністерства закордонних справ РФ. Російські дипломати звинуватили Україну в "переписуванні подій Великої Вітчизняної війни".

"Інформаційний фон офіційного Києва задавався президентом України Петром Порошенко і головою Верховної Ради Андрієм Парубієм. Їх образливі випади на адресу російського керівництва нагадували мови героїв відомої чеховської лікувальної палати", - сказано в заяві.

У МЗС РФ, зокрема, говорять про "нестримне вихваляння нацистських поплічників" і "обілення пам'яті посібників фашистів" з числа УПА як "знущанні над пам'яттю народу України". Згадуються також облитий в Києві зеленкою і фекаліями керівник Роспівробітництва Костянтин Воробйов, акції протесту проти телеканалу "Інтер" і видворення з України російських журналістів.

"Подібна вакханалія мала на меті максимально принизити значення свята Перемоги, залякати українське суспільство, відбити у нього бажання брати участь в масових пам'ятних акціях. Втім, ці потуги не принесли очікуваного результату", - йдеться в коментарі.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що в Одесі біля пам'ятника Невідомому матросу учасниця акції в День Перемоги оголила груди.

"Дівчина прониклась настроєм натовпу. Кожен з учасників "Безсмертного полку", вистоявши чергу і підходячи до вічного вогню, намагався якомога голосніше висловити свою любов до "діда", а у неї ось сі..ки, наприклад! Ну, чому б не показати?", - написав на сторінці у Facebook одесит Владислав Балинський і опублікував фото.

За його словами, мати, що йшла за нею, змусила дівчину одягнутись

"Інакше це могло б викликати в натовпі ланцюгову реакцію, і сі.єк стало б набагато більше", - припустив городянин.