У Верховній Раді України зареєстрований проект закону, який передбачає перенесення Дня перемоги над нацизмом у Європі з 9 травня на 8 травня. Ініціатива передбачає об'єднання цього свята з Днем пам'яті і примирення, який в Україні відзначається 8 травня.

Зареєстрував відповідний проект закону № 8342 позафракційний народний депутат Андрій Денисенко.

"Пропоную замість двох державних свят, присвячених Другій світовій війні, відзначати всі пам'ятні моменти в один день, 8 травня, як це і прийнято в Європі і цивілізованому світі", - написав він у Facebook.

Якщо законодавча ініціатива буде прийнята, вихідний день теж буде перенесений на 8 травня. Нагадаємо, в Україні поки що святкується і 8, і 9 травня .

Раніше "Знай. uа" писав про те, що святкування 9 травня в Києві і тисячах міст і сіл України наочно продемонструвало: політики не в змозі нівелювати День перемоги. У цьому впевнений політичний оглядач Олександр Фомін, повідомляє «Кореспондент».

Популярні новини зараз
Українців почнуть жорстоко перевіряти: кому варто приготуватися Відмова від повістки – не порушення? Суд розповів, хто буде правий Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

У своєму блозі експерт зазначив, що День перемоги 9 травня святкують не тільки в республіках колишнього СРСР, але і в Європі.

«Як повідомляє Reuters, в Берліні багато людей прийшло до пам'ятників у формі бійців Червоної Армії і з червоними прапорами. Ще 5 травня «Хор Турецкого» виступив на Карлсплатц — одній з центральних площ Вени — у ході марафону «Пісні Перемоги». У Москві в «Безсмертному полку» разом з Путіним йшли прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху і президент Сербії Олександр Вучич.

В Азербайджані 9 травня президент Ільхам Алієв разом з дружиною, главою уряду і міністрами разом із ветеранами взяли участь в урочистій церемонії, присвяченій 73-й річниці Перемоги над фашизмом», — зазначив експерт.

На думку Олександра Фоміна, багато країн підійшли до святкування Дня Перемоги креативно і оригінально, але завдяки партії «За життя» лідерами по креативу все ж стали українці.

Українська влада, беручи участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам'ятника Невідомому солдату і в той же час намагаючись "переписати історію і нівелювати подвиг радянського солдата", прагне всидіти на двох стільцях, вважає експерт.

«Але святкування Дня Перемоги в Києві і тисячах міст і сіл України наочно продемонструвало, що політики, не поважають пам'ять і традиції, не в силах нівелювати День Перемоги, а можуть нівелювати тільки самі себе», — дійшов висновку Олександр Фомін.