Світлана Бубенчікова, менеджер медичної групи реанімаційного пакету реформ, розповіла, що очікує на українців, які не підпишуть декларації про обслуговування з лікарями в рамках медичної реформи.

Бубенчікова повідомляє, що вони опиняться у так званих "червоних списках" Міністерства охорони здоров'я.

Крім того, експерт додала, що "червоний" список не позбавляє права вільно обирати лікаря і не означає, що пацієнт повинен обслуговуватися тільки за місцем реєстрації – лікарня просто отримує менше грошей.

"Існують "червоні" і "зелені" списки. У нас два роки перехідного періоду, коли дається час медустановам перейти на нову систему фінансування, включаючи підписання декларації з пацієнтом", – пояснила Бубенчікова.

Вона пояснила, що ті пацієнти, які підпишуть декларацію з лікарем автоматично потрапляють до "зеленого" списку, за яким буде проходити фінансування.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

Військовий призов в Україні скасовувати не будуть, але змінять термін служби: заява Міноборони

"Мій розум підірваний": жінка приголомшила мережу курйозною ілюзією, схожою на "причандал"

Головне за 3 грудня: перемога "Шахтаря", фатальний поворот "голодної туси", фінал "Холостячки" і мінімалка в 6700 гривень

Показати ще

"Субвенція або виплати по "червоним" списками залишатимуться протягом двох років для тих, хто не встиг в процесі переходу на нову систему. Для медустанов, які автономізуються, ті пацієнти, які підпишуть декларації з лікарем, і є тим "зеленим" списком, за яким буде проходити фінансування", - розповіла експерт.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", влітку на українців чекає черговий етап медичної реформи. Так, вже з липня офіційно запрацює новий порядок надання первинної медичної допомоги та правила фінансування медустанов. Також, уряд обіцяє розширити список препаратів, які підпадають під дію програми "Доступні ліки".

1 липня почнуть діяти нові правила фінансування медустанов - Національна служба здоров'я буде перераховувати їм гроші вже за надані послуги пацієнтам.

Також портал повідомляв про те, що більше 2,8 млн осіб, за місяць з моменту старту кампанії з вибору лікаря в Україні, підписали декларації з фахівцем первинної медицини. Цю інформацію повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України. У повідомленні йдеться про те, що компанія не закінчиться, поки кожен українець не визначиться з лікарем.