Група народних депутатів висунула законопроект про внесення змін до статті 133 Конституції України про перейменування Дніпропетровської області в Сичеславскую. Відповідний документ зареєстрований на сайті Верховної Ради.

"Запропонована назва області - Сичеславская - відповідає світовій і вітчизняній практиці топонімічної номінації, найбільш повно відображає історичні, географічні та соціально-культурні особливості краю", - пояснюється у поданій заяві.

Автори законодавчої ініціативи впевнені, що перейменування Дніпропетровської області безпосередньо пов'язане з необхідністю приведення таких географічних об'єктів у відповідності з вимогами закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки".

Назва Дніпропетровської області відноситься до Григорію Петровському, який прославився як партійний і соціалістичний діяч, керівник революційного руху і один з організаторів голодомору 1932-33 років. Саме тому обов'язково назва області має бути змінено. І у депутатів навіть є відповідний варіант.

Співавтор законопроекту Андрій Тетерук підтвердив, що дана ініціатива передбачає зміну Дніпропетровській області на Сичеславскую. Також він зазначив, що даний законопроект ініціювали понад 150 народних депутатів.

Популярні новини зараз

У Львові родич "Хатіко" підняв настрій перехожим - "Рахуємо посмішки"

Українці масово помирають у власних домівках, лікарі розводять руками: "Не дочекалися"

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

У львів'ян відберуть автівки на дизелі

Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" позафракційний народний депутат Андрій Денисенко має намір внести у Верховну Раду проект змін до Конституції за перейменування Дніпропетровській області на Сичеславскую. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, він вже зібрав достатню кількість підписів своїх колег під даним проектом і планує зареєструвати його в парламенті після Великодня.