Група народних депутатів висунула законопроект про внесення змін до статті 133 Конституції України про перейменування Дніпропетровської області в Сичеславскую. Відповідний документ зареєстрований на сайті Верховної Ради.

"Запропонована назва області - Сичеславская - відповідає світовій і вітчизняній практиці топонімічної номінації, найбільш повно відображає історичні, географічні та соціально-культурні особливості краю", - пояснюється у поданій заяві.

Автори законодавчої ініціативи впевнені, що перейменування Дніпропетровської області безпосередньо пов'язане з необхідністю приведення таких географічних об'єктів у відповідності з вимогами закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки".

Назва Дніпропетровської області відноситься до Григорію Петровському, який прославився як партійний і соціалістичний діяч, керівник революційного руху і один з організаторів голодомору 1932-33 років. Саме тому обов'язково назва області має бути змінено. І у депутатів навіть є відповідний варіант.

Співавтор законопроекту Андрій Тетерук підтвердив, що дана ініціатива передбачає зміну Дніпропетровській області на Сичеславскую. Також він зазначив, що даний законопроект ініціювали понад 150 народних депутатів.

Популярні новини зараз

Під Одесою чоловік загинув на кладовищі, трагедію бачило все село

Go_A без вокалістки втратили перше місце на "Євробаченні 2021", Росія обігнала

Молитва про зцілення від хвороби: сильні слова, які вилікують від недуги

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" позафракційний народний депутат Андрій Денисенко має намір внести у Верховну Раду проект змін до Конституції за перейменування Дніпропетровській області на Сичеславскую. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, він вже зібрав достатню кількість підписів своїх колег під даним проектом і планує зареєструвати його в парламенті після Великодня.