Уже чотири роки на Сході України ведеться війна. Так, саме війна! 13 квітня 2014 го в.о. Президента Олександр Турчинов своїм указом почав антитерористичну операцію - АТО. Її наслідки всім відомі. Мінімум 10 тисяч загиблих українців, більше 2 мільйонів переселенців і повністю знищена економіка промислового центру країни. Але чи замислювалися ви, про справжні причини цієї катастрофи? Цю делікатну тему керівництво нашої країни намагається не піднімати. Чому? Та тому, що головні винуватці цього «свята» сидять в Києві, і намагаються далі впливати на політику держави, пише Трембіта.

Як впав Донецьк?

Весна 2014 го - найгірший час у історії незалежної України. Палає Донецьк і Луганськ, а з прапорами Росії йдуть на штурм державних органів в Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві. Але тоді ці міста вистояли, нова влада проявила силу, і розгромила сепаратистський шабаш. А ось Донецьк і Луганськ - впали. Причина - в Харкові і Дніпрі не було ... Ріната Ахметова. Так, саме Ахметов головний винуватець вбивства десятків тисяч українців і втрати країною частини території.

Ось що в 2014 році писав донецький активіст Костянтин Лавров: «У МЗС працює мінімум тисяча озброєних професіоналів. Невже їх не можна організувати? По жодному сепаратистові не порушено жодної кримінальної справи. Нейтральна позиція зараз не доречна, вона фактично є заохоченням ситуації. Костянтин Пожидаєв, голова МЗС Донецької області - колишній начальник охорони Ахметова».

Популярні новини зараз

Леонов з "Татусевих доньок" втратив маму: легенді театру було 85

Тіна Кароль їде в Білорусь на "Слов'янський базар", від якого відмовився Олег Винник

45-річна Могилевська кардинально змінила стиль, українці оцінили: "Неймовірні образи"

Молодий патрульний загинув у ДТП на мотоциклі, сумує вся Україна: залишилася дружина і двоє дітей

Показати ще

Ахметов уклав на собі всі процеси на Донбасі - як в економічному і політичному плані, так і в кримінальному. Все і всі підпорядковувалося тут «хазяїну Донбасу». Власне, тому й прийшов «рускій мір», оскільки він досить близький поглядам Ріната Леонідовича.

А зараз Ахметов намагається поширити його по всій країні. Як не парадоксально, своєю новою метою він обрав такий ласий шматок - Дніпро. Місто, завдяки якому Україна і вистояла у важких 2014-15 роках.

Як захоплюють Дніпро?

економічна експансія

На Дніпро Ахметов накинув оком уже давно. Ще до війни, область очолював його топ-менеджер Олександр Вілкул. Після Революції і від'їзду з Донецька, бажання захопити Дніпро у Ріната Леонідовича тільки збільшилося.

У 2017-му Ахметов стає власником цілого ряду великих промислових активів в місті і області. У травні невідомі в камуфляжній формі без розпізнавальних знаків силовим шляхом потрапили на підприємства «Іста-Центр», ДДЗ «Енергоавтоматика» і «Укрсплав» і заблокували їх роботу. Це відразу назвали рейдерським захопленням. Як виявилося, це «заходи забезпечення» за позовами «ПУМБу» (власник Рінат Ахметов) про стягнення заборгованості з позичальника - фірми ДДЗ «Енергоавтоматика», та його поручителів. Таким чином, фірми, які виконують державне замовлення з виготовлення комплектуючих для військової техніки, задіяної Збройними силами України для участі в зоні проведення АТО, перейшли під контроль донецького олігарха.

Тоді ж в травні промисловий гігант не тільки міста, а й усієї України - «Дніпровський металургійний комбінат» (ДМК), раніше входить в корпорацію «Індустріальний союз Донбасу», перейшов під контроль холдингу «Метінвест» (власник Ахметов).

Уже в серпні компанія Ріната Леонідовича - Ornex - купила на аукціоні державні пакети акцій (по 25%) «ДТЕК Дніпроенерго» і «ДТЕК Дніпрообленерго».

Тобто, в економічному плані до появи «руского міра» в Дніпрі вже зараз все готово. Найбільші підприємства міста, які дають роботу тисячам городян - під контролем Ахметова. ДТЕК «Дніпрообленерго» - монополіст з постачання електроенергії в місті. Також під ним і найбільший в місті телеканал - «34». Схожа ситуація була і на Донбасі. Рінат Леонідович впевнено будує свій Донецьк, але вже в Дніпрі.

силова експансія

Щоб розгойдати ситуацію в Дніпрі, Ахметову і Ко потрібно було завести в Дніпро ряд навколокримінальних елементів, тітушек і «злодіїв», орієнтованих і підтриманих Росією. Власне, знову ж таки, це сценарій Донецька-2014. Кілька кроків у цьому напрямі вже зроблено. У місті з'явилася велика охоронна структура зі сфери впливу Ріната Ахметова - «Охоронний холдинг», директор - такий собі Сергій Третьяков. «Охорона» «увійшла» в місто під приводом захисту інтересів «Дніпропетровського металургійного комбінату». Про те, що ця структура належить Рінату, свідчить перелік компаній, яким вона надає послуги. Тут і «Шахтар», і «Запоріжсталь», ДТЕК.

А ось для того, щоб «охоронна структура» могла комфортно «працювати», потрібна підконтрольна поліція. Її завдання: нейтралізувати тих, хто в 2014 році розгромив сепаратистів в місті, далі «відкрити двері» для «кремлівських хлопців», і потім просто не діяти при плавному зливі області «руского міра». Знову ж таки - це сценарій Донецька. І найсмішніше, що і виконавці ті ж.

У березні 2018 року у Дніпрі представили нового заступника начальника обласної поліції - Вадима Матвійчука. Зробив це особисто В'ячеслав Аброськін - заступник голови Національної поліції. Аброськіна небезпідставно вважають близькою до Ахметова людиною. Подивіться самі: у 2014 році він був призначений главою поліції Донецької області. Всім зрозуміло, що отримати таку посаду без санкції донецького олігарха неможливо. Ще один зв'язок Аброськіна з Ахметовим - через одіозного Василя Паскала. Міліцейський генерал та Аброськін давні друзі. Вони всі вихідці з донецького клану і за службовим обов'язком часто один з одним перетиналися і обидва входять в орбіту впливу Ахметова. До слова, Паскал зараз - голова служби безпеки Ріната Леонідовича. Коло замкнулося.

Тому, призначення Вадима Матвійчука, до того ж незаконне, можна і потрібно розглядати тільки як спробу захоплення правоохоронних органів Дніпра і області угрупованням Ахметова.

Не буде Дніпра, не буде України

Росія готує повномасштабне вторгнення в Україну, заявили в СБУ. Планують на осінь 2018 року. Але для початку агресору необхідно створити передумови для атаки.

«Для цього вони планують задіяти криміналітет, спортсменів, навколокримінальних структури для побиття учасників проросійських заходів, хресних ходів», - вважає заступник глави СБУ Віктор Кононенко.

Експерти підтверджують: Путін не відмовився від ідеї створення «Новоросії». Тим більше що в зв'язку з публічними приниженнями в Сирії (атака коаліції крилатими ракетами, яку Росія не відбила), йому потрібна термінова реабілітація в очах світової громадськості. А то і зовсім, перестануть боятися.

Тому до подій в Дніпрі потрібно поставитися більш ніж серйозно. Так як там вже зроблені перші кроки до здачі міста: найбільші підприємства під Рінатом Леонідовичем, в місто зайшла велика охоронна структура з бійцями і дніпрянам призначили нового начальника кримінальної поліції Вадима Матвійчука, який працює в інтересах Аброськіна - Паскала - Ахметова. Головне завдання якого - підготувати грунт для входу в Дніпро «кримінального русского мира» і подальшого захоплення міста.

Але в планах, схоже, не тільки Дніпро. Свій вплив донецьке угруповання розширює з величезною швидкістю по всій території України. Так, наприклад, двоюрідний брат Вадима Матвійчука, Сергій (він же «кишеньковий полковник Аброськіна»), незабаром очолить Департамент по боротьбі з організованою злочинністю, що допоможе зміцнити позиції «Донецьких» і в столиці. Збіг чи ні, але такі призначення «кишенькових поліцейських» Ахметова на керівні посади дає привід для побоювання, що «Донецький сценарій» може повториться незабаром і в інших регіонах України.

У 2014 році в Дніпрі сталася безпрецедентне об'єднання всіх сил і структур для захисту міста від «руского міра». Тут був створений потужний форпост, завдяки якому вистояла вся Україна. Зараз цей форпост знищують зсередини. А якщо не буде Дніпра, не буде України