Наприкінці минулого місяця група студентів 1-3 курсів Сумського педагогічного університету ім. Макаренка проходила практику в анексованому Росією Криму. Майбутніх фахівців туристичної галузі відправив туди ректор закладу, Юрій Лляний.

Аргументував це тим, що нібито в області не знайти маршрутів відповідної складності. Але в Міністерстві освіти і науки України такі "добрі наміри" не оцінили.

Обмежилися доганою?

Рішенням відомства ректору Сумського педагогічного університету оголошено догану:

"21 травня 2018 року в МОН підписано Наказ про оголошення догани ректору Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Юрію Лянному за невиконання умов трудового контракту", - йдеться у повідомленні МОН.

Популярні новини зараз
Перші мобілізовані путіним вже отримали по квитку до кобзона, та оточення Лиману: звіт Тома Купера Кадирівці ґвалтують мобілізованих з "ДНР": дружини звернулися до клоуна-Пушиліна Гречка, сіль, овочі стрімко дорожчають: українцям підказали 10 способів економії на їжі, можна зберегти 30% грошей В Україну повертається літо: які області добряче пригріє сонечко, прогноз погоди на 27 вересня
Показати ще

Але причина не тільки в самій поїздці: педагоги натякають на результати позапланової перевірки університету Державною інспекцією навчальних закладів та можливі порушення антикорупційного законодавства ректором.

Фото: розпорядження ректора про практику у Криму

Тому Міносвіти звернулося до СБУ із проханням з'ясувати обставини організації та здійснення поїздки студентів університету в окупований Крим, під час якої життя студентів було в небезпеці.

Практика поруч з окупантами

"Відповідно до навчальної програми за спеціальністю "Туризм", у них дисципліна "Підвищення професійної майстерності", згідно з цією програмою студенти повинні пройти шість категорійних походів. Ці походи йдуть і в нашій місцевості, але є ряд походів таких категорій, які потребують гірської підготовки", - так описав поїздку студентів Лляний.

Групи перебували на території півострова в період з 27 квітня до 7 травня. Ректор вишу заявив, що перед ухваленням рішення про практику погодив це питання з СБУ. Водночас у відомстві слова Лянного спростовували.

Фото: лист Міносвіти до ректора Сумського університету ім. Макаренка

"Управлінням СБУ в Сумській області санкцій щодо виїзду студентів для проходження практики не надавалося, оскільки це не передбачено чинним законодавством України", - зазначила представник начальника Управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута.

Дивіться: Сумські студенти їздили на практику до анексованого Криму

Як повідомляв портал "Знай.ua", скандально відомий Керченський міст в анексованому Росією Криму виявився непридатним до експлуатації.