Сьогодні, 23 листопада, в Україні набув чинності закон про гастролі російських зірок.

Закон № 2165-VIII опубліковували у виданні "Голос України".

Відтепер організатори масштабних заходів повинні доповідати Службі безпеки України про приїзд артистів з Росії мінімум за 30 днів до запланованого виступу. Після цього правоохоронці впродовж 10 днів повинні дати відповідь стосовно можливості в'зду російського артиста на територію України.

Якщо СБУ дозволить, організатор може укладати договір з артистом. Але і в цьому випадку обставини можуть змінитися, і його в результаті не пустять в Україну. Штрафи - 50-100 мінімальних зарплат (зараз це від 160 до 320 тисяч гривень). Мінкульт визначить порядок накладення штрафів.

Зміни передбачають заборону на проведення заходів, які пропагують РФ, органи влади країни-агресора та їх дії або ж виправдовують окупацію території України. Не можна проводити концерти, якщо в них братиме участь людина, що становить загрозу нацбезпеці (якщо його прізвище є в спеціальному переліку Мінкульту).

Нагадаємо, шквал звинувачень у піарі себе на іменах інших діячів шоу-бізнесу отримала заслужена артистка України Анастасія Приходько, яка не стримувалася у своїх думках стосовно тих, хто активно гастролює у Росії й отримує там нагороди. Зірка заріклася надалі піднімати питання захисту української культури, а також поїздок своїх колег до РФ.

Парламент заборонив в'їзд до України сотні зірок

Як повідомляв портал "Знай.ua", скандальна співачка-запроданка Світлана Лобода, яка регулярно співає на сцені країни-агресора заявила, що хоче виступати для росіян по всьому світу.