Тарифи на споживання газу в Україні у 2018 року підлягають збільшенню як мінімум на 19%. Основна причина цього - зростання цін на європейському хабі.

Про це йдеться в матеріалі Realist`a.

Згідно з інформацією, у консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі говориться, що тариф на блакитне паливо може піднятися до 8,3 грн за куб. Для прикладу: на даний момент сім'я з трьох чоловік може спалювати приблизно 10 куб. на приготування їжі. За цим тарифом обсяг блакитного палива обійдеться приблизно у 69 грн, а в наступному році доведеться заплатити вже 83 грн.

В Україні тариф на блакитне паливо сформований на основі імпортного паритету. Береться вартість газу на німецькому хабі NCG у гривнях, до цієї суми додають витрати на транспортування, податки та націнку "Нафтогазу України". Фактично є два основних тарифотворчих чинники — курс гривні та ціни на імпортний газ.

Сім'я, яка опалює газом будинок площею 100 кв. м, взимку може спалювати близько 450-500 куб. За діючим тарифом така сім'я заплатить 3,1−3,4 тис. грн, а в наступному році після можливого подорожчання — 3,7−4,1 тис. грн.

Популярні новини зараз

19-річна красуня вийшла заміж за 61-річного чоловіка: закохав у себе берцями

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

У Приватбанку не можна оплатити комуналку: українці не знають, куди бігти

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Нагадаємо, "Київенерго" приготував жителям столиці сюрприз. З нового року зміняться тарифи за опалення в будинках без лічильників.

Крім того, депутати Київради прийняли рішення надати фінансову підтримку об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельним кооперативам (ЖБК).

Дивіться сюжет про тарифи

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Укрпошта "поліпшить" ціну, а не сервіс.