Мер Одеси Геннадій Труханов разом з іншими фігурантами справи вводив депутатів міськради в оману щодо процедури купівлі приміщень заводу "Краян".

У цьому впевнені слідчі НАБУ, які опублікували схему розкрадань чиновникам власності. Судячи з фото, в першій половині 2016 року Труханів домовився з фактичними контролерами товариств "UAB Naster", "VALTON GROUP LP" і "Девелопмент Еліт" про заволодіння коштами місцевого бюджету Одеси.

Крім того, на початку жовтня 2016 року до угоди залучили оцінювача, який визначив заздалегідь встановлену і свідомо завищену вартість будівлі "краю" в сумі 185 млн грн. "Слідство вважає, що учасники корупційної схеми донесли депутатам міської ради завідомо неправдиву інформацію про невідкладність розгляду питання про придбання приміщення, обумовлену нібито необхідністю подання документів у встановлені терміни", - впевнені в НАБУ.

Крім того, слідчі встановили, що запевнення Труханова про те, що витрати на покупку - економічно обгрунтовані, не відповідають дійсності. Таким чином, як вважає слідство, фігуранти справи забезпечили прийняття міськрадою рішення про придбання приміщень колишнього заводу по свідомо завищеною ціною.

Популярні новини зараз

Як Пугачова й Галкін: пара з різницею у 34 роки показала шалене кохання

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Замість Нікітюк на роль Холостячки запропонували колегу Мішиної, українки красуню не оцінили: "Не вписується"

Показати ще

"Девелопмент Еліт", яке і продало міськраді приміщення, намагалося вивести отримані кошти на рахунки ймовірно фіктивної компанії "А Моторс Плюс", керівник якої зараз знаходиться в зоні АТО. У рішеннях суду по цій справі зазначається, що "Девелопмент Еліт" уклало з "А Моторс Плюс" договір на поставку зернозбиральних комбайнів на загальну суму 183 708 000 грн.

Однак пізніше з'ясувалося, що компанія-постачальник відповідної діяльності не здійснювало, а договір був фіктивним.

У цій схемі заступник міського голови Павло Вугельман займався залученням до злочину посадових осіб міськради. А голова комісії з питань комунальної власності Василь шкрябати позитивно оцінював і виносив проект рішення про покупку на позачергову сесію.

Суд над Трухановим

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Солом'янському районному суді Києва сьогодні заплановані слухання у справі клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо відсторонення Геннадія Труханова з посади мера Одеси.