Проректор медуніверситету Цехмістер Ярослав заявив, що на студентку Мукаддас Насирлаеву, яка 30 січня скоїла суїцид, тиску з боку працівників вишу через продовження посвідки на проживання в Україні не здійснювалося.

Про це стало відомо завдяки повідомленням "Центру інформації про права людини".

За словами Цехмистера, після оприлюднення інформації про те, що у Мукаддас вимагали гроші в деканаті за довідки, було проведено службове розслідування.

"Під час цієї розмови в кабінеті було ще два іноземних студента і куратор. Вони письмово підтвердили, що тиску і ситуації, коли що-то рвали й жбурляли, не було", – зазначив проректор.

Він підкреслив, що Мукаддас тільки повідомили про те, що її відрахували за порушення міграційного законодавства.

Популярні новини зараз
У Дагестані протести набирають обертів, жінки відбили першого затриманого призовника, лунають постріли Яйця стануть справжнім делікатесом: експерт попередив про стрімке підвищення цін Більше не треба стояти у чергах та запасатися: сіль знизилася в ціні, скільки коштує кілограм Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

"Всі іноземні студенти повинні спочатку отримати візи максимальним терміном до 90 днів. У Муккадас, коли вона в'їхала в Україну, була віза з 19 вересня по 17 грудня включно. І в цей період вона як іноземна громадянка повинна була подати документи до деканату на оформлення посвідки тимчасового проживання. Все це оформляє деканат, і збирає документи. Але, на жаль, цього зроблено не було, хоча Муккадас повинна була бути обізнана з цього питання, оскільки вона заходила з іншими студентами, допомагала їм подавати документи на оформлення посвідки тимчасового проживання", – зазначив Цехмістер.


Як повідомляв портал "Знай.uа" у мережі з'явилися фото та відео з місця трагедії біля мосту Патона, з якого, за даними поліції, стрибнула студентка НМУ імені А. А. Богомольця Муккадас Насирлаева з Туркменістану.