Лише 11% українців, які перебували на заробітках у Польщі, планують переїхати туди на постійне місце проживання.

Про це повідомив керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Він додав, що більшість українців, які їздили на заробітки до Польщі знову туди поїдуть, проте про переїзд на постійній основі говорить дуже мала кількість людей.

"Дві третини українців говорять про те, що вони знову поїдуть до Польщі на заробітки, а ось про переїзд на постійне місце проживання говорять лише 11% опитаних нами працівників", - сказав керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Він уточнив, що 74% опитаних трудових мігрантів не планують переїжджати на постійне місце проживання до Польщі у найближчі кілька місяців, а 16% не змогли відповісти.

"90% респондентів не планують купувати нерухомість у Польщі... По-перше, вони можуть не мати можливості це зробити, по-друге, бажання, оскільки вони хочуть повернутися до України", - додав експерт.

Популярні новини зараз

Настя Каменських загіпнотизувала формами в "дірявих" колготах: "Ідеальна фігура"

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Індекс Біг-Мака: долар в Україні має коштувати 11,5 гривень

Показати ще

Антипович уточнив, що основна маса українців їде до Польщі на 1-3 місяці. За його словами, більше 50% працівників задоволені своїми роботодавцями у Польщі, 8% - незадоволені, ще 40% не змогли відповісти.

Опитування тривало з 9 до 26 лютого 2018 серед жителів Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька віком від 18 років і старше, які протягом останніх п'яти років працювали в Польщі. Вибіркова сукупність респондентів становила 400. Опитування проводилося методом особистого формалізованого інтерв'ю. Похибка репрезентативності дослідження становила не більше 4,9%. Дослідження проведено на замовлення рекрутингової компанії "Personnel Service" (Польща).

Варто відзначити, що раніше президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник заявляє, що українська економіка опиниться в скрутному становищі, якщо "заробітчани" пенсійного та передпенсійного віку повернуться й будуть отримувати тут пенсійні виплати.

Експерт пояснив, що з кожним роком відсоток пенсіонерів збільшується, це накладає на працюючих великий вантаж.

“При існуванні солідарної пенсійної системи і не розвинених приватних пенсійних фондів, пенсія може формуватися тільки з податків, які сплачують працюючі українці. У Європі ця проблема вирішується наступним чином — підняттям пенсійного віку і залученням молодих трудових мігрантів, які займають вільні робочі місця, що створюються під час економічного зростання і балансуючі пенсійну систему в тому числі", - додав він.

Однак, за словами Воскобойника, для того, щоб Україна змогла залучати трудових мігрантів до себе, їй потрібно, щоб економіка стабільно зростала протягом десяти і більше років.

В яких умовах живуть і працюють наші заробітчани.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Гройсман пообіцяв зупинити міграцію.