Співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою та військовою службою правопорядку затримали дезертира, начальника зв’язку – командира гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону.

За інформацією прес-центру СБУ, затримання відбулось у Києві.

У серпні 2015 року лейтенант самовільно залишив військову частину, яка дислокувалася на Донеччині, та виїхав на територію тимчасово окупованого Росією Криму.

"В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 407 Кримінального кодексу України, оперативники спецслужби задокументували, що в Криму зловмисник намагався отримати тимчасовий притулок у так званій "Республіці Крим РФ", - повідомили правоохоронці.

Відомо, що дезертир виходив на зв'язок з представниками ФСБ Росії та передавав їм інформацію про сили антитерористичної операції.

У листопаді цього року дезертир конспіративно прибув до Києва для вирішення особистих питань. Його затримали перед поверненням на тимчасово окупований півострів.

Наразі лейтенанта доставили до служби військового правопорядку для подальшого конвоювання до Військової прокуратури Донецького гарнізону та обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Триває досудове слідство.

СБУ затримала спільника терористів на Луганщині

Як повідомляв портал "Знай.ua", СБУ викрила колишнього депутата Одеської міської ради та менеджерів будівельної компанії у фінансуванні незаконних терористичних організацій на Донбасі.