У столиці Італії – Римі – від серцевого нападу у віці 69 років помер видатний український геолог Віталій Вернігоров. Вчений повертався в Україну з наукової станції «Академік Вернадський» в Антарктиді після участі в сезонній експедиції.

Як повідомило Міністерство освіти і науки України, Вернігоров почав свій дослідницький шлях в морських експедиціях з 1980-х роках. Працював в Атлантиці та Індійському океані, ходив в кругосвітнє плавання. Був учасником легендарної першої Української антарктичної експедиції, потім багато разів зимував в Антарктиді і брав участь у сезонних дослідженнях.

Вернігоров був геоморфологом – співробітником Інституту геології Національної академії наук України, проводив різні геолого-геофізичні дослідження. Незважаючи на поважний вік (у вересні цього року йому мало виповнитися 70 років), він приєднався до сезонної експедиції, що вирушила на станцію «Академік Вернадський» в кінці березня цього року.

"За час експедиції Віталій Петрович не скаржився на здоров'я, був дуже активним і життєрадісним. Однак по дорозі додому, під час пересадки між літаками в Римі, йому раптово стало погано", - наголошується в повідомленні.

Популярні новини зараз

Світ попрощався з фатальною бунтаркою Біллі Айліш: від колишньої зірки епатажу лишилися самі спогади

Карантин забрав у Марічки Падалко останні сили: "Дається взнаки"

Юний підопічний Наді Дорофєєвої вразив суддів "Голосу країни": "Я її дуже люблю"

Jerry Heil розкрила правду про переїзд до Америки та співпрацю з продюсером Полякової Ясинським: "Я Лана Дель Рей"

Показати ще

На антарктичну наукову станцію «Академік Вернадський» 22 березня вирушила 23-а українська наукова експедиція, яка буде нести на об'єкті цілорічну вахту, спостерігаючи за зміною клімату та озонового шару. Тоді, разом з «зимувальниками» вирушили в Антарктиду і так звані «сезонні» – 12 вчених, які провели на станції короткострокові дослідження, зокрема, взяття зразків.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що помер перший в історії український чемпіон. У США на 89-му році життя помер перший в історії український чемпіон світу з греко-римської боротьби Григорій Гамарник. Легендарний спортсмен помер 18 квітня близько п'ятої години ранку у Сполучених Штатах Америки, де він проживав вже близько 25 років.