19 квітня льотчик-космонавт Володимир Ляхов помер у віці 76 років.

Про це повідомляє Gazeta.ua

Він народився у місті Антрацит Луганської області, повідомляє російський Центр підготовки космонавтів

Космонавт був двічі героем Радянського Союзу.

Ляхов здійснив три космічні польоти: в 1979, 1983 і 1988 роках. Налітав 333 днів, 7 годин, 17 хвилин і 37 секунд. Залишався у загоні космонавтів до 1995 року.

Популярні новини зараз

Слава Камінська з "НеАнгелів" втратила найближчу людину: "Я так боялася"

Вєрка Сердючка несподівано здійснила мрію коміка Юрія Ткача: "Чекав цього 20 років"

У лісі знайшли тіло блогерки, відомої своєю сімейною ідилією: у злочині зізнався чоловік

Тіна Кароль мало не полетіла зі сцени під час концерту, всьому виною довга сукня

Показати ще

Варто відзначити, що раніше пішов з життя заслужений льотчик-випробувач, легенда світової авіації Юрій Курлін, який брав участь у створенні і випробуванні відомих літаків родини АН. Про це повідомляє державне підприємство Антонов на своїй сторінці в Facebook.

Заслужений льотчик-випробувач, герой Радянського Союзу, легенда світової авіації Юрій Курлін помер 27 лютого на 89-му році життя в Україні.

"ДП Антонов з глибоким сумом повідомляє, що 27 лютого 2018 року, на 89-му році, пішов із життя заслужений льотчик-випробувач СРСР, Герой Радянського Союзу, легенда світової авіації Юрій Володимирович Курлін (17.09.1929 р.н.)", - йдеться в повідомленні держпідприємства Антонов.

Він брав участь у створенні і випробуванні всесвітньо відомих літаків родини Ан і зробив вагомий внесок у дослідження цих машин і впровадження їх в експлуатацію.

Відзначається, що Курлін був геніальним льотчиком, який активно займався викладацькою діяльністю, навчаючи молодих пілотів майстерності керування літаками.

"Найчастіше ім'я Юрія Володимировича пов'язують із першим у світі широкофюзеляжним літаком, який свого часу зробив світовий фурор і залишився багато в чому неперевершеним, найбільшим у світі турбогвинтовим літаком - з Ан-22 "Антей", - говориться в повідомленні.

Юрій Курлін народився 17 вересня 1929 року в місті Шацьк. Юні роки провів у П'ятигорську. Курлін закінчив Ростовський індустріальний технікум і Краснокутське льотне училище Цивільного повітряного флоту, після чого працював льотчиком цивільної авіації в Києві. У 1956 році Юрій Володимирович закінчив Київський інститут інженерів цивільного повітряного флоту, після чого рік працював льотчиком транспортного загону Воронезького авіаційного заводу.

У 1958 році Курлін закінчив школу льотчиків-випробувачів, після чого 36 років працював льотчиком-випробувачем ОКБ Антонова. Брав участь у випробуваннях літаків "Ан-32", "Ан-124", "Ан-8", "Ан-10", "Ан-12", "Ан-22", "Ан-24", "Ан-26". У 1985 році Курлін встановив чотири світових рекорди висоти на "Ан-32".

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 липня 1966 року за мужність і героїзм, проявлені при випробуванні нової авіаційної техніки Юрій Курлін був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі "Золота Зірка".

У 1994 році пішов з льотно-випробувальної роботи. Мешкав у Києві, працював інструктором-методистом в ОКБ Антонова.

Заслужений льотчик-випробувач, майстер спорту міжнародного класу з літакового спорту, 1 розряд зі спортивної гімнастики.

Пішов з життя легендарний український космонавт Леонід Каденюк.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що міжнародний аеропорт отримає ім'я Каденюка.