"Справедливе" рішення: що буде з тарифами на газ та субсидіями

поділитись
Нові тарифи українці побачать не раніше, ніж через два місяці

Українців попередили про черговий стрибок тарифів на комунальні послуги. Зокрема неприємно вразить ціна на блакитне паливо для населення. Поки в уряді ще вирішують дане питання, спеціалісти вирішили розповісти, чого чекати від цін на газ у 2018 році.

За заявою міністра фінансів Олександра Данилюка, рішення уряду, яке б воно не було, набуде чинності не раніше, ніж через два місяці, тобто після закінчення опалювального сезону, - пише "РБК Україна".

"Тарифи будуть перераховані для кожної компанії на ринку незалежним регулятором – Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Це вимагає часу", - сказав чиновник.

Міністр підкреслив, що будь-яке рішення по тарифах буде мати вплив на обсяг субсидій. У той же час деякі, маючи формальне право на субсидію, не можуть звернутися за нею. А все тому, що вони мають додаткові зареєстровані доходи, які управління соцзахисту не бачать.

"Ринкова ціна газу необхідна для лібералізації ринку, створення конкурентних умов та усунення будь-яких можливостей корупції", - додав Данилюк.

Міністр фінансів упевнений, що рішення уряду щодо тарифів повинно бути справедливим для населення, а ціни – вигідні для всіх учасників ринку. Крім того, "Нафтогаз" пропонує блакитне паливо за зниженими цінами.

Втім, за словами чиновника, питання ціни - це не компетенція Кабміну. Він повинен насамперед проводити реформи, а не встановлювати тарифи.

Крім того, перегляд цінової політики на ринку газу повинно позитивно вплинути і на розвиток конкуренції на ринку.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в МВФ розповіли, скільки має коштувати газ для населення України.

Крім тарифів на газ, також здивують українців і тарифи на електроенергію.

Експерти пояснили, за що ми насправді платимо, та як повинні виглядати тарифи у наших платіжках. Підприємства, які надають послуги з теплопостачання, перекладають більшість своїх збитків на плечі споживачів, ховаючи їх під різними статтями бюджету.

Автор матеріалу: 
Ирина Дождева
Теги: 
тариф, газ, населення, уряд
Вибір редакції, Попкорн
21.06.2018
Документ вже отримав підтримку профільного комітету і був прийнятий у першому читанні
0
0
14:24 21.06.2018
На фінал WBSS претендують три країни: Саудівська Аравія, Україна та Росія
0
0
14:07 21.06.2018
Скандальна блогерша в Харкові влаштувала в п'яне ДТП
0
0
14:00 21.06.2018
Олександр Турчинов відповів усім нападникам на свою дружину і висловив тверду позицію
0
0
13:53 21.06.2018
Навіть найдорожчий крем для засмаги не врятує від сонячних опіків
0
0
13:45 21.06.2018