Група американських вчених з університету Джорджа Мейсона провели ряд досліджень, та з'ясували, як вагітність і пологи негативно позначаються на організмі, а також на загальному фізичному і психологічному стані жінки.

Як з'ясувалося, поява на світ дитини запускає швидкий процес старіння. За словами вчених, народження дитини старить жінку на 11 років.

В раках експерименту фахівці спиралися на дані, отримані в 1999-2002 роках завдяки дослідженню NHANES, спрямованому на виявлення факторів ризику різних захворювань.

Вони детально вивчили зразки ДНК, отримані від жінок в репродуктивному віці. При цьому основна увага зверталася на теломери, які відповідають за захист генів від пошкоджень в період процесу поділу клітини.

У жінок-матерів було зафіксовано істотне скорочення теломера, що свідчить про прискорення темпів клітинного старіння. У жінок-учасниць експерименту, у яких була хоча б одна дитина, вчені виявили відсутність близько 116 пар теломерів. А це означає, що вони постаріли приблизно на 10 років.

Популярні новини зараз

Ані Лорак вперше показала рідного брата – як Кароліна в чоловічому тілі: "Ми схожі"

Українське "Дизель Шоу" продалося каналу країни-агресора: скоро прем'єра

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Найпереробленіша з "Пацанок" Покрищук показала натуральну "красу" до операцій: "Впізнали жінку?"

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", за словами вчених, недосип, хронічна втома та постійні стресові ситуації багатодітної матері негативно впливають на її зовнішність.