До 15 жінок зі ста стикаються з післяпологовою депресією, і на неї впливають тривалість вагітності, сезон народження дитини, а також відсутність анестезії при пологах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого висновку прийшла група вчених, проаналізувавши дані про здоров'я 20 169 вагітних жінок, які народили в період з червня 2015 року по серпень 2017 року. Результати своєї роботи фахівці представлять на щорічній конференції Американського товариства анестезіологів (ASA) в Бостоні, передає Naked Science.
Вчені кажуть, що післяпологова депресія не особливо відрізняється від клінічної депресії. Пацієнтки відчувають себе пригніченими, страждають від стрибків настрою, відчувають нестачу сил і проблеми з пам'яттю і концентрацією. Причиною цього є "коктейль" з гормональних змін, стресу, втоми і спадкової схильності до розвитку депресивних станів.
Дивіться: Що таке післяпологова депресія і як її подолати
Що стосується сезонності, то найбільше післяпологова депресія характерна для жінок, які народили влітку чи восени, ніж для тих, хто став матір’ю взимку та навесні. На думку дослідників, це може бути через те, що в холодну пору року близькі проводять більше часу поруч з жінкою і дитиною, тому вона відчуває підтримку і менше втомлюється.
Такий стан загрожує також жінкам, які народили раніше прогнозованого терміну, та тим, у проблеми з зайвою вагою.
Біль при пологах теж стає додатковим травмуючим фактором і може провокувати депресію.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", портал для дорослих допоміг чоловікові подолати депресію.