Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що в Україні міститься біля 10 кадрових російських військових, які воювали за терористів на Донбасі, передає NewsOne.

"Я приблизно пам'ятаю 11-12 прізвищ. Десь так, в середньому. Це я пропонувала омбудсману РФ приїхати сюди їх відвідати, тому що це б дало мені можливість поїхати в Росію і провідати українців. Подивитися, в яких умовах утримуються Станіслав Клых, в яких умовах зараз Олександр Кольченко, дізнатися, як почувається Олег Сенцов. На жаль, такий візит поки не відбувся", - зазначила вона.

Також Лутковська заявила, що візит не відбувся, хоча було кілька пропозицій.

"Ми домовилися оновити наш меморандум про співпрацю. Планую це зробити в січні. В ньому я запропоную прописати як одну з форм співробітництва як раз взаємні візити до громадян своїх країн", - розповіла чиновниця.

Крім того, відомо, що всього в Україні містять 320 засуджених росіян.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль відповіла на звинувачення режисера в плагіаті на Atlas Weekend: "Урод"

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Віктор Павлік розповів про велике горе: "Потрапив в аварію, покалічений..."

Надя Дорофєєва показала, як розслабляється у ванній: "Де купити таку фігуру"

Показати ще

"Вони засуджені за різні злочини. Це не тільки ті, які пов'язані з конфліктом. Це різні питання, які можуть виникати у громадян Російської Федерації на території України. Приблизно 20 осіб - це ті люди, які пов'язані з конфліктом на Донбасі, або ж з подіями в Криму. Решта - це особи, які вчинили певні кримінальні злочини на території України", - зазначила вона.

Варто відзначити, що Лутковська не стала називати таку формулу обміну українських заручників.

"Це формат мінських переговорів", - додала вона.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, Держдепартамент США запропонував провести остаточний масштабний обмін полоненими за формулою "всіх на всіх" на Донбасі.