Виплатити компенсації рідним загиблих в авіакатастрофі рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines вимагатиме від Росії влада Нідерландів та Австралії.

Фінансова підтримка жертв катастрофи

"Назване слово "збитки". Це величезні суми, які мають бути стягнуті з РФ. Якщо вони відмовляться, то нагадаю, що не в одному суді вже лежать справи про стягнення з Росії як держави і російських структур певних збитків. Млини правосуддя крутяться повільно, але російські аналітики чудово розуміють, що це буде набагато дорожче, ніж сума, названа Нідерландами або Австралією", - пояснив керівник головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації президента України Юрій Рубан.

Він впевнений, що шанси змусити Кремль піти на протистояння із Заходом дуже низькі, тому міжнародні суди можуть затягтися на невизначений термін:

"Одна річ воювати у Сирії, а зовсім інша - воювати з НАТО. У Сирії, це по якихось наметах стріляти балістичними ракетами з Каспію. Але я хочу сказати, що коли Туреччина збила російський літак, то, зверніть увагу, Росія не наважилася на якусь відповідь. Тому розмови про те, що РФ прямо така, що треба падати на коліна, це неправильно", - додав Рубак.

Популярні новини зараз
Українців обнадіяли прогнозом на 2024 рік: зміни та події, які стануть початком великої перемоги Допомога для пенсіонерів на зиму: що можна отримати Тарифи піднімуть з 1 січня: комунальники приготували новорічний "сюрприз" Знайдено рай для ухилянтів, туди стоять черги, а воєнкоми забули дорогу
Показати ще

МН17: версія СБУ

У міжнародній слідчій групі зараз опрацьовують інформацію про вузькому колі осіб, винних у катастрофі Боїнга на Донбасі незабаром їх імена будуть оприлюднені, як зазначив керівник СБУ Василь Грицак.

За його словами, наступний етап розслідування катастрофи МН17 - встановлення керівників і виконавців, причетних до пострілів з російського "Бука".

"Насправді є персоніфікація. В інтересах розслідування і для забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства члени спільної групи не оприлюднюють ці імена, але у нас в роботі досить вузьке коло осіб, причетних до скоєння цього страшного злочину. Я переконаний, що за рішенням керівника слідчої групи найближчим часом імена будуть називатися ", - підкреслив голова СБУ.

Дивіться: Катастрофа МН-17 на Донбасі: звіт слідчої групи з Гааги

Як повідомляв портал "Знай.ua", керівник європейської дипломатії Федеріка Могеріні заявила, що всі країни ЄС підтримують підсумки розслідування катастрофи рейсу MH17 "Малазійських авіаліній" над Донбасом. Міжнародна спільнота також закликає російську сторону назвати винних у справі.