Офіційно прізвищ причетних до катастрофи рейсу МН 17 осіб поки що не називали. Міжнародна експертна група вже зібрала суттєву доказову базу, аби раз і назавжди підтвердити провину одного із фігурантів найгучнішої справи.

За даними "Радіо свобода" свого часу він мешкав на Донбасі, в Україні досі лишаються його родичі, внаслідок чого загинули 298 пасажирів.

Вдалося в точності відтворити маршрут російської зенітно-ракетної установки "Бук": рухався по контрольованій бойовиками території в бік Первомайського. Вказівки щодо подальших дій віддавав архітектор управлінських військових органів в так званій "ДНР" "Хмурий".

"Він сформував так зване Головне розвідувальне управління "ДНР", яке сам й очолив", – пояснив керівник громадської організації "Європростір" Олег Батурин.

Популярні новини зараз

Бойовий флот США мчить до Чорного моря на допомогу Україні: "Кораблі залишаться..."

Пономарьов "повернувся до життя", фанати видихнули з полегшенням - "Бережіть себе!"

Дзідзьо вперше показав "батька" - аж за душу бере: "Дякую..."

В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

Показати ще

Дивіться: Здобуті СБУ переговори терористів "Бук-М"

Справжнє його ім'я – Сергій Дубинський, Росія видала йому чималу суму коштів на придбання власного житла, до цього його будинок знаходився у селищі Велика Новосілка.

Підтвердили це й місцеві, деякі знають його з дитинства, але навіть не підозрювали, що міг бути причетний до катастрофи літака.

Але окрім війни на Донбасі, до 2014 року "Хмурий" брав участь як мінімум у трьох "бойових операціях", точно відомо про перебування в Афганістані та Чечні. Зараз будинок Дубинських стоїть порожній, колишніх господарів тут давно не бачили, але в Україні мешкає його рідний брат, Роман. Чоловік служить у Києві, але з Сергієм не спілкується через політичні погляди. Принаймні, так стверджують сусіди.

"Коли я дізнався про цей літак, я йому теж подзвонив. У мене був його телефон, потім я його видалив. Я йому подзвонив і запитав – хто це зробив? Він мені відповів, що це зробила українська сторона. Він сказав, що ми цього не робили, це "провокація", – зізнався брат "Хмурого".

Згодом саме Роман впізнав голос брата на записах СБУ. Багато часу на це не знадобилося:

"В той час я його для себе викреслив", - додав він.

За останніми даними Сергій оселився в Ростовській області, часто публікував фото нового дому в соціальних мережах, але від контакту із рідними та журналістами навідріз відмовляється.

Дивіться: Нові докази участі російського полковника в атаці на Боїнг МН17

Як повідомляв портал "Знай.ua", в ході розслідування катастрофи МН-17 на Донбасі експерти встановили, що російські радари, знімки з яких були надані як докази, могли й не зафіксувати ракету, випущену з "Бука".