Олександра Бившева, вчителя с Орловської області Російської Федерації, засудили до 330 годин обов'язкових робіт за публікацію вірша "На незалежність України" в соцмережі "ВКонтакте".

Цю інформацію повідомляють "Грани.ру".

Бившева засудили за статтею про розпалювання ненависті і ворожнечі. За вимогою прокурора, чоловіка мали посадити на 2,5 років колонії-поселення.

"Бившев негативно відгукується про керівництво Росії, намагається нав'язати свою думку. У житті не відбувся – ось і вирішив піти шляхом Іуди", – дають покази свідки.

Раніше чоловік працював вчителем у середній школі міста Кроми в Орловській області. Він викладав німецьку та французьку мови. За публікацію написаних віршів, на Бившева уже відкрили п'ять кримінальних справ.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль розповіла, чому відмовилася від концертів у Росії: "Хотілося б, щоб залишалися у своїй країні"

Україна програла вирішальний матч проти Австрії на Євро-2020: третє місце і шанс на вихід в 1/8

Гола дружина "Холостяка" Добриніна Даша Квіткова сховала животик за простирадлом: "Ніхто не відніме"

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

Meduza пише, що за свій перший вірш про Крим вчитель відпрацював двірником триста годин і назавжди позбувся права викладати. На початку березня 2014 року на своїй сторінці у "ВКонтакте" Бившев опублікував вірш "Українським патріотам". У цьому творі Бившев несхвально відгукнувся про дії російських військових, що з'явилися на території Криму. Бившев пояснив, що не міг не відреагувати на приєднання Криму до Росії, оскільки його мати родом зі Східної України, та й він сам провів там дитинство.

"Крім того, що я вчитель, я ще й громадянин, у мене є позиція, і я через вірш висловив її на сторінці своєї соціальної мережі", – заявив Бившев.

У червні 2014 року Бившев опублікував на своїй сторінці у "ВКонтакте" ще один вірш, який називався "Українські повстанці". У ньому він описав абстрактний бій за участю російських і українських солдатів, причому автор скоріше симпатизує останнім. Суд в "Українських повстанцях" екстремізму не знайшов, у порушенні справи відмовив і навіть присудив колишньому вчителю п'ять тисяч рублів в якості компенсації за моральну шкоду, однак зняти він їх так і не зміг.

29 вересня 2015 року Бившева потрапив до списку діючих екстремістів і терористів Росії.

17 січня 2017 року Слідчий комітет в Орловській області завів на Бившева ще одну кримінальну справу за 282-ю статтею – через опублікований ним у 2015 році "ВКонтакте" вірш "На незалежність України".

Четверту кримінальну справу на чоловіка завели у лютому 2018 року. ого звинуватили в перешкоджанні правосуддю за 294-ю статтею КК РФ. Цю справу, вважає адвокат Бившева Володимир Сучков, порушили через те, що його підзахисний публікував на своїй сторінці у "ВКонтакте" розповіді про те, як проходять судові засідання, і давав інтерв'ю журналістам. Крім того, Бившев розповів, що до нього і до його сусідів без попередження приходили співробітники ФСБ – "поговорити". 2 квітня 2018 року На сайті Слідчого комітету в Орловській області 2 квітня 2018 року опублікували інформацію про те, що проти Бившева порушено нову, вже п'яту, кримінальну справу, знову по 282-й статті. У прес-релізі орловського СК йдеться: "За даними слідства, у вересні 2017 року невстановлена ​​особа розмістила на сайті "Орлец" для загального публічного ознайомлення два вірші, в текстах яких містяться висловлювання зневажливого характеру по відношенню до певної нації".
У прес-службі відомства підтвердили, що "невстановленою особою", про яку йдеться на сайті, є саме Бившев. Мова про два його вірші – "Російський дух" і "Могутня купка", що присвячені несприятливій екологічній ситуації в Росії. Як говорить сам чоловік, зараз всюди в його місті йому відмовляють у прийомі на роботу. Він перебуває під підпискою про невиїзд, доглядає за своїми літніми батьками і живе на їхню пенсію.
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", на російського вчителя завели вже п'ять справ через віршів про Україну, а цькування ФСБ дійшла до того, що знайомі бояться вітатися з ним за руку. - пише politeka.