Українського моряка Дениса Бровченка грецька влада засудила до 180 років в’язниці через справу з сирійськими біженцями та їх незаконної переправи.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на брата затриманого Андрія.

Скандал навколо затримання та засудження українців розгорівся у лютому 2018, коли грецька влада кинула до в’язниці понад сотню моряків та звинуватила їх незаконному транспортуванні біженців із Сирії.

Наразі рідні затриманих спільно з представниками офісу омбудсмена дали прес-конференцію у Києві та публічно звернулися за допомогою до Міністерства закордонних спав України.

Постраждалі зазначають, що дипломати інших країн якимось чином домовляються з греками та визволяють своїх людей. Чого не скажеш про наших.

Так, наприклад, українцям присуджують просто неадекватні, за совами затриманого, терміни, які можуть сягати 25-250 років. У той час, як за страшніші злочини у грецьких в’язницях відсиджують значно менше.  А от за перевезення нелегалів у грецьких колоніях іншим давали сього по кілька років.

40-річний засуджений Денис Бровченко надіслав звернення з в'язниці Коридаллос в Афінах.

Передаємо повний текст звернення українця:

"Всі, кого ви бачите в цій камері - громадяни України, ув'язнені на довічний термін. За що? Всі були затримані береговою охороною під час перевезення біженців із Близького Сходу до Італії морським шляхом. Зараз це розповсюджена вакансія в Європі. А ось наслідки є нечуваним сюрпризом для кожного - довічне ув'язнення. Найприкріше у цій ситуації, що місцева влада не дає можливості виправдати і захистити себе, а представники наших держав (консульство) ігнорують всі наші багаторазові прохання про допомогу, такі як юридична підтримка або хоча б візит і консультація. Ми не знаємо, що зазначено в наших показах, за якими статтями нас звинувачують, як захищатися у суді. Всі ці моменти, виявляється, не варті уваги нашого консула, який за службовим обов'язком повинен допомагати співгромадянам, які потрапили в біду за кордоном. Саме в біду!

Це відеозвернення ми робимо для того, щоб нас нарешті почула наша держава, наші співвітчизники і світове співтовариство! Ніхто з нас раніше не мав проблем з законом! Всі опинилися тут, допомагаючи людям бігти від війни в Європу, яка їх приймає. Звірячий злочин, чи не так? Для порівняння, вбивцям і наркоторговцям тут дають всього кілька років. Не сперечаємося, закон був порушений і за це потрібно нести покарання, але воно не зрівняється зі скоєним! Можливо, уряд намагається налякати потенційних перевізників такими термінами, щоб іншим не хотілося повторювати, але ж результату немає, тому що не це вирішує проблему! Реально на проблему вплинуло виділення Євросоюзом коштів Туреччині на припинення потоку біженців шляхом створення тимчасових таборів і депортації. А нас саджають за повною програмою, начебто ми організатори, хоча всі є обдуреними виконавцями.

Дуже цікавий момент: обвинувачені за такі ж злочини громадяни ЄС або Туреччини сидять тут максимум кілька років і звільняються. Тобто з їхніми державами вдалося досягти якоїсь домовленості. Чому ж з нашими це неможливо? З цього напрошується висновок, що ми тут консервуємося без єдиного шансу на виправдання заради чиєїсь вигоди. Дуже не хочеться думати, що наш уряд в курсі, і просто заплющує очі.

Чи буде це звернення скандальним, чи залишиться непоміченим. У будь-якому разі, втрачати нам уже нічого..."

Як повідомляв портал "Знай.ua", Сирія стала пасткою для українських моряків.