Відтепер студенти-медики після закінчення вищого навчального закладу самі зможуть обирати місце роботи, а не відправлятися у бюджетні установи.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 31 травня, передає прес-служба уряду.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, практика направлень на роботу на бюджетні вакансії для студентів інших спеціальностей була скасована ще минулого року. Проте ті, хто навчався в медичних закладах, не мали прва на вільне працевлаштування через позицію профільних установ. Цьогоріч ситуацію виправили.

Рішення було ухвалене у зв’язку зі змінами у законодавстві. Згідно із законом "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо працевлаштування випускників", скасовано обов’язковість працевлаштування випускників вишів.

Як відомо, раніше студенти, які навчалися за державним замовленням, мали відпрацювати три роки за розподілом. У протилежному випадку їм пропонували повністю відшкодувати вартість навчання. Що ж стосується відпрацювання, то воно контролювалося фінансовою інспекцією.

Популярні новини зараз

Майкла Щура з "Телебачення Торонто" побили в Києві: "Вони не гальмували"

Багатодітна мама Анастасія Приходько звернулася до Бога у важливе свято: "Прошу тільки одного"

У Франківську любитель шашликів розвів багаття на балконі: смаж, Вася

Локдаун на травневі та Великдень: Ляшко пояснив, до чого готуватися українцям

Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", від 60 до 80 відсотків молоді прагнуть виїхати за межі України в пошуках кращої долі, і з кожним роком їх кількість зростає.