Днями з'ясувалося, що в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, а це значить, що їх одержувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті економного споживання кошти.

Про це йдеться в публікації прес-служби Кабінету міністрів України.

Варто зазначити, що Кабмін ухвалив остаточне рішення про внесення змін до програми надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Так, зовсім скоро субсидії будуть видаватися українцям живими грошима.

Оскільки аудит субсідіантів виявив низку системних проблем, система субсидій буде соціально справедливою. Як обіцяють в уряді, державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує.

Популярні новини зараз

Під Хмельницьким потужний вибух розніс багатоповерхівку — десятки людей опинилися на вулиці

Курс валют на 18 жовтня змусить українців п’ялити очі на лоба

Популярний у жінок український блогер-мільйонник помер від ковіда, залишивши трьох дітей

Рецепт баклажанів "По-особливому" для тих, кому не вистачає пікантності в страві

Показати ще

Фактично тепер, якщо у власності сім'ї є автомобіль, яким менше п'яти років, крім мопеда і автомобілів, наданих органом соціального захисту населення, субсидію не будуть призначати.

Крім того, з цього часу необхідно буде вказувати в деклараціях доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири. Також зазначається, що з 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а будинку - 200, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

У той же час нові правила по субсидії вводяться і для безробітних, їм тепер необхідно буде стати на облік у центр зайнятості, інакше людям працездатного віку, які претендують на субсидію, органи соціального захисту автоматом будуть вважати дохід в три прожиткових мінімуми - 5 тисяч 286 грн.

При цьому з метою стимулювання енергозбереження, з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і складе 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення - 30 кВт на 1 м2 площі. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше ніж на 30%.

У свою чергу змінені умови оформлення субсидії для внутрішньо переміщених осіб, відтепер вони зможуть оформити субсидії без укладення договорів на оренду житла - на підставі заяви та декларації, також була спрощена процедура отримання субсидій жителями об'єднаних територіальних громад.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв, що жителям кількох районів Києва відключать гарячу воду через планові ремонтні роботи "Київводоканалу".